Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Ještě o chlup více: Ferguson D-780HX

27. 07. 2007


Nedávná recenze na DVD přehrávač Ferguson D-770HX se stala záhy nejčtenější, což svědčí o velkém zájmu o takto pěkně softwarově doladěné přístroje. Ale vždy je co vylepšovat a proto Ferguson nyní uvádí nový model D-780HX.

V zásadě jde technicky o totožnou záležitost, jen s drobnými úpravami. Takže “pod kapotou“ opět bije neohrožené srdce čipu Mediatek 1389 a většina schopností a podpora mediálních formátů je totožná s modelem D-770HX. Bez problémů si tedy poradí kromě klasiky i s DivX Ultra nebo Nero Digital. Stejně tak konektorová výbava je beze změny včetně přítomnosti HDMI výstupu a USB vstupu.


Ferguson D-780HX

Na první pohled je jasné, že inovovaný model dostal především zcela nové ošacení, řekl bych oproti modelu D-770 změna k lepšímu. Design je čistší a zamlouvá se mi už o poznání více. Naštěstí výrobce nezměnil povedený dálkový ovladač.

Ferguson D-780HX zaznamenal několik vylepšení i po softwarové stránce. To dobré přirozeně zůstalo. Titulky v DivX jdou prakticky libovolně nastavovat, ale přibyla užitečná možnost synchronizace titulků s videem (+/- 9.9s). Přibyly také další podporované znakové sady titulků. Hlavně ISO-8559-2, kterou určitě ocení zatvrzelí Linuxáři. Model D-770 postrádá jinak celkem běžný režim Dolby Pro Logic II, což D-780 napravuje a zbývá pár milých drobností, jako třeba možnost ztlumit jas displeje.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek