Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Firmware pro DVD přehrávač podle libosti

18. 03. 2007

18. 03. 2007


Zajímavou službu v oblasti vylepšování vlastností DVD/DivX přehrávačů nabízí jeden z tuzemských dovozců. Ve standardním webovém formuláři si v několika předvolbách nakonfigurujete požadované vlastnosti a následně si stáhnete firmware, který je jimi vybaven.

Jak můžete vidět na přiloženém obrázku, nejde o nic složitého. Podobnou službu musíme samozřejmě pochválit a doporučit ji i jiným dovozcům. Přece jenom je to pohodlnější a pro mnohé schůdnější, než laborovat s firmwarem upravovaným internetovou komunitou.

Službu by bylo možné určitě ještě dále zlepšovat, jelikož zatím je zaměřena především na doladění zobrazování titulků v DivX/XviD filmech, pro mnohé je ale právě tato oblast stěžejní.

Na druhou stranu, firmwary některých přistrojů jsou už od výrobce vybaveny možností doladit si vzhled titulků přímo v konfiguračním menu přístroje, včetně několika velikostí a volbou pozice titulků. To ale jednak nebývá pravidlem a také voleb nění k dispozici tolik, jako ve zmiňovaném nástroji.


Takovouto úpravu firmwaru zvládne každý.

Tuto službu jsme našli pro produkt Biostek XE-320 Pro, který dováží firma Acomp. Pokud byste věděli o dalších, podělte se o to s ostatními v diskusi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek