Středa , 23. 07. 2025

Libor

Hackeři ukradli 2 miliony hesel

10. 12. 2013

10. 12. 2013

Před pár dny „do éteru“ unikla zpráva, že hackerům se podařilo ukrást hesla až 2 milionům lidí.

Celou akci spustili již 21. října. Šlo o přístupová jména a hesla k účtům na Facebooku, Twitteru, LinkedIn, Yahoo či Googlu a dalších 93 000 webech. Stačilo jim k tomu „málo“ –  propašovat do počítačů malware, který zaznamenával, co uživatelé píší. Zjistili to odborníci z firmy Trustwave, i když zatím netuší, jak se jim povedlo infikovat tolik počítačů. Po té, co virus zjistil hesla i jména za uplynulý měsíc, odesílal je hackerům přes proxy server v Nizozemsku.

Není jisté, že se do účtů posléze hackeři skutečně připojili, ale rozhodně mohli. Některé weby (ADP, Facebook, LinkedIn, Twitter a Yahoo) posléze sdělily, že své uživatele informovaly a resetovaly hesla. Google nechal celou situaci bez komentáře.

Zdroj: CNNMoney

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.
Elektronické obchodování umožnilo kupujícím nakupovat z pohodlí domova, ale když nevíte, od koho kupujete, může být online nakupování riskantní. Často však můžete zaznamenat znaky, které odlišují podvodného prodejce od autentického. Pojďme prozkoumat některé z těchto znamení.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek