Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

HDMI si porozumí s porty USB typu C

03. 09. 2016

03. 09. 2016

HDMI konsorcium oznámilo před pár dny uvolnění tzv. HDMI Alt Mode (Alternative Mode). To umožní připojit HDMI monitor prostřednictvím USB C konektoru (HDMI na jedné straně, USB na straně druhé), asi ve specifikaci USB 3.1.

Monitory s podporou technologie (musí být nativní, funkce nebude zpětně kompatibilní) přijmou prostřednictvím takového kabelu nejen obraz ale i zvuk. Podporováno bude HDMI verze 1.4b, které zvládne rozlišení až 4K při 30 Hz, stejně tak 3D obraz, HDMI Ethernet Channel (HEC), Audio Return Channel (ARC) i CEC (Consumer Electronic Control).

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?, Nová specifikace HDMI 2.0a

Výhody takového řešení jsou nasnadě – univerzálnost konektoru a skutečnost, že HDMI je ve světě multimédií či TV rozšířenější než DisplayPort, který ve verzi 1.4 umí až 8K rozlišení a mimo jiné též podporuje konektivitu s USB C. Usnadnit se má propojování různých zařízení, ubude snad kabelů?

Obraz lze prostřednictvím USB posílat již nějakou dobu, ale vyžaduje to speciální zařízení, což by nyní mělo odpadnout.

Zdroj: hdmi.org 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Nepřehlédněte

Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek