Čtvrtek , 21. 09. 2023

Matouš

HDMI si porozumí s porty USB typu C

03. 09. 2016

03. 09. 2016

HDMI konsorcium oznámilo před pár dny uvolnění tzv. HDMI Alt Mode (Alternative Mode). To umožní připojit HDMI monitor prostřednictvím USB C konektoru (HDMI na jedné straně, USB na straně druhé), asi ve specifikaci USB 3.1.

Monitory s podporou technologie (musí být nativní, funkce nebude zpětně kompatibilní) přijmou prostřednictvím takového kabelu nejen obraz ale i zvuk. Podporováno bude HDMI verze 1.4b, které zvládne rozlišení až 4K při 30 Hz, stejně tak 3D obraz, HDMI Ethernet Channel (HEC), Audio Return Channel (ARC) i CEC (Consumer Electronic Control).

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?, Nová specifikace HDMI 2.0a

Výhody takového řešení jsou nasnadě – univerzálnost konektoru a skutečnost, že HDMI je ve světě multimédií či TV rozšířenější než DisplayPort, který ve verzi 1.4 umí až 8K rozlišení a mimo jiné též podporuje konektivitu s USB C. Usnadnit se má propojování různých zařízení, ubude snad kabelů?

Obraz lze prostřednictvím USB posílat již nějakou dobu, ale vyžaduje to speciální zařízení, což by nyní mělo odpadnout.

Zdroj: hdmi.org 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

Nepřehlédněte

Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek