Úterý , 03. 10. 2023

Bohumil

HDMI si porozumí s porty USB typu C

03. 09. 2016

03. 09. 2016

HDMI konsorcium oznámilo před pár dny uvolnění tzv. HDMI Alt Mode (Alternative Mode). To umožní připojit HDMI monitor prostřednictvím USB C konektoru (HDMI na jedné straně, USB na straně druhé), asi ve specifikaci USB 3.1.

Monitory s podporou technologie (musí být nativní, funkce nebude zpětně kompatibilní) přijmou prostřednictvím takového kabelu nejen obraz ale i zvuk. Podporováno bude HDMI verze 1.4b, které zvládne rozlišení až 4K při 30 Hz, stejně tak 3D obraz, HDMI Ethernet Channel (HEC), Audio Return Channel (ARC) i CEC (Consumer Electronic Control).

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?, Nová specifikace HDMI 2.0a

Výhody takového řešení jsou nasnadě – univerzálnost konektoru a skutečnost, že HDMI je ve světě multimédií či TV rozšířenější než DisplayPort, který ve verzi 1.4 umí až 8K rozlišení a mimo jiné též podporuje konektivitu s USB C. Usnadnit se má propojování různých zařízení, ubude snad kabelů?

Obraz lze prostřednictvím USB posílat již nějakou dobu, ale vyžaduje to speciální zařízení, což by nyní mělo odpadnout.

Zdroj: hdmi.org 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek