Pondělí , 13. 01. 2025

Edita

HDMI si porozumí s porty USB typu C

03. 09. 2016

03. 09. 2016

HDMI konsorcium oznámilo před pár dny uvolnění tzv. HDMI Alt Mode (Alternative Mode). To umožní připojit HDMI monitor prostřednictvím USB C konektoru (HDMI na jedné straně, USB na straně druhé), asi ve specifikaci USB 3.1.

Monitory s podporou technologie (musí být nativní, funkce nebude zpětně kompatibilní) přijmou prostřednictvím takového kabelu nejen obraz ale i zvuk. Podporováno bude HDMI verze 1.4b, které zvládne rozlišení až 4K při 30 Hz, stejně tak 3D obraz, HDMI Ethernet Channel (HEC), Audio Return Channel (ARC) i CEC (Consumer Electronic Control).

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?, Nová specifikace HDMI 2.0a

Výhody takového řešení jsou nasnadě – univerzálnost konektoru a skutečnost, že HDMI je ve světě multimédií či TV rozšířenější než DisplayPort, který ve verzi 1.4 umí až 8K rozlišení a mimo jiné též podporuje konektivitu s USB C. Usnadnit se má propojování různých zařízení, ubude snad kabelů?

Obraz lze prostřednictvím USB posílat již nějakou dobu, ale vyžaduje to speciální zařízení, což by nyní mělo odpadnout.

Zdroj: hdmi.org 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vláda v roce 2020 schválila zavedení DPH na malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Dosud byly balíčky v hodnotě do 22 eur od daně osvobozeny. Novela zákona tak zavádí do české legislativy předpis EU, který tuto výhodu od roku 2021 ukončuje. Stát si od opatření slibuje větší výběr daní a spravedlivější tržní prostředí. Odborníci očekávají zdražení zboží a snahy o obcházení nových pravidel.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek