Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Diskuze k článku

12 komentářů

  1. Hlucnost HDD…
    Zdravím.
    Osobne skusenosti s HDD-SEAGATE=vela hreje a je aj hlucny a pomaly! :=(
    Medzi spicku dnes patria HDD od WesternDigital(3200AAKS, SATA, 16MB/1 platnovy/-vitaz mnohych testov) a Samsung.
    WD 3200AAKS SATA 16MB cache osobne vlastním a je skoro nehlucny, rychly a nehreje, :=) odskusane na vlastne usi o cca 02.00 cez program O&O Defrag(scan disc) vs. HDD Hitachi 160GB ATA.
    Neviem ako to autor myslel s rychlostou a hlucnostou 2,5″ HDD 5400 ot./min….mam v notebooku jeden 80GB Hitachi a nieje ani rychly ani nehlucny…no jednym slovom hroza!
    Nikdy 5400ot./min HDD!!! :=()

    TESTY:
    DIGIlidi
    DIGIlidi

    EDiT: Autorovi-pekný serial o HTPC…chystam si tiez zostavit(AMD Athlon64 3000+, HDD Hitachi 160GB+WD320GB, Ati HD3850…)
    Uz ste skusal to rozbehat na WinMC?Lahsie to asi pojde cez Vistu+Sp1…:=)

    1. re: hlucnost HDD
      To, že 80GB 2,5″ disk není rychlý ani tichý je docela možné. Ale jelikož dnešní 2,5″ disky mají násobně vyšší hustotu dat na plotnu a používají kolmý zápis, je to s jejich rychlostí v pohodě. A oproti 3,5″ diskům jsou VŽDY tišší. Používám Visty a 2,5″ nový disk a rychlost je pro HTPC naprosto v pohodě. Ale každý má preference jiné…

      Jinak Media Center jsem zkusil několik (o tom bude asi samostatný článek mimo seriál) a všechno to v konečném důsledku je ukázka neschopnosti vývojářů. Vista MCE nevyjímaje. Ale použít se to nakonec celkem dá 🙂

      1. re: hlucnost HDD
        mě se nakonec osvědčil MediaPortal 1.0.0.0 RC3 (sice to není release verze ale šlape jako fík) a to jsem toho testoval opravdu hodně, sice náročnější prvotní nastavení ale výsledek stojí za to, HTPC teď je použitelné i pro mojí 7mi letou dceru. Mám to na 780G, AMD4850+, HDD750Gb Samsung, ovladač Microsoft MCE a konečně Technisat skystar hd2 + CI modul.

      2. re: hlucnost HDD
        Používám HDD 2,5″ i v normálním desktopu (HALL 3000) a je rozhodně tišší, nehledě na podstatně menší spotřebu. Pro odhlučnění také používám následující „špinavý trik“: disk nemontuji na tvrdo, ale zavěsím ho pomocí pružných závěsů z vhodného materiálu (používám starý filcový koberec) ve tvaru obráceného U. Pokud např. montujete disk 2,5″ do slotu pro 3,5″, lze tyto závěsy použít místo kovových adaptérů. Pro uchycení vnějších stran ale budete potřebovat buťo matičky (špatě se nasazují) nebo lépe úzké kovové proužky (přes celou délku závěsu) s předvrtanými otvory pro uchycení samořezných šroubů. Závěšením se ovšem neomezí jen přenos hluku, ale také odvod tepla, takže pozor na přehřátí disku. Naštěstí disky 2,5″ tolik netopí a kdyby přece, tak pomůže pomaloběžný „míchací“ ventilátor nebo pasivní chladič.

      3. re: hlucnost HDD
        DODATEK: nějak jsem přehlédl,že ta odpružená montáž už v článku je – takže jsem jen popsal další způsob zavěšení. BTW, gumičkám bych moc nevěřil, po čase zpuchří a přetrhnou se.

    2. Hodnotit kvalitu disku jen
      Hodnotit kvalitu disku jen podle znacky, tedy rikat obecne pravdy o kvalite VSECH disku od toho ci onoho vyrobce nema smysl.

      V ramci jedne znacky a dokonce i v ramci modelove rady najdete rozdily v hlucnosti, vibracich apod. A dokonce v ramci typu (ruzna data vyroby, ruzne tovarny) muzete najit rozdily ve spolehlivosti…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek