Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Hydrobee – vodní elektrárna za 24 dolarů

27. 11. 2013

27. 11. 2013

Na webu Kickstarter se objevil „vodní čmelák“, který je vlastně takovou malou vodní elektrárnou.

Nápad vznikl díky 3D tisku a je opět velmi prostý – často se vám může stát, že si při pobytu v přírodě či na lodi potřebujete nabít mobilní telefon či GPS. Solární nabíječky nejsou v tomto případě často moc praktické, vyžadují dostatek světla, což nelze vždy zaručit. Naproti tomu voda teče stále.

Prototyp se skládá z malé vodní turbíny a „plechovky“ s šesti NiMH akumulátory o velikosti tužkové baterie, typu AA s napětím 1,2 V a kapacitou 2 500 mAh, potřebné elektroniky a USB rozhraní.

Na nabití na plnou kapacitu prý stačí voda tekoucí rychlostí chůze či třeba i vodovodní kohoutek a 2 až 4 hodiny působení proudu na turbínu. Energie se jednoduše bude ukládat v akumulátorech, pak vyjmete tělo s akumulátory, otevřete kryt s USB porty a můžete nabíjet.

Velmi zajímavý je pak nápad s tím, že lze tělo Hydrobee velikosti plechovky od Coly, uvnitř kterého je též malá turbína, díky adaptéru nasadit na běžnou vodovodní baterii a nabíjet vestavěné akumulátory za obyčejného domácího „provozu“.

Hydrobee si zatím můžete (před)objednat za závazek připadné investice 24 USD (asi 480 Kč). Vynálezci potřebují nastřádat 48 000 USD, zatím mají přislíbeno 13 870 USD. A když se podaří, co se dařit má, v prodeji by měl čmelák být na jaře příštího roku.

Zdroj: Kickstarter

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek