Neděle , 22. 12. 2024

Šimon

Hydrobee – vodní elektrárna za 24 dolarů

27. 11. 2013

27. 11. 2013

Na webu Kickstarter se objevil „vodní čmelák“, který je vlastně takovou malou vodní elektrárnou.

Nápad vznikl díky 3D tisku a je opět velmi prostý – často se vám může stát, že si při pobytu v přírodě či na lodi potřebujete nabít mobilní telefon či GPS. Solární nabíječky nejsou v tomto případě často moc praktické, vyžadují dostatek světla, což nelze vždy zaručit. Naproti tomu voda teče stále.

Prototyp se skládá z malé vodní turbíny a „plechovky“ s šesti NiMH akumulátory o velikosti tužkové baterie, typu AA s napětím 1,2 V a kapacitou 2 500 mAh, potřebné elektroniky a USB rozhraní.

Na nabití na plnou kapacitu prý stačí voda tekoucí rychlostí chůze či třeba i vodovodní kohoutek a 2 až 4 hodiny působení proudu na turbínu. Energie se jednoduše bude ukládat v akumulátorech, pak vyjmete tělo s akumulátory, otevřete kryt s USB porty a můžete nabíjet.

Velmi zajímavý je pak nápad s tím, že lze tělo Hydrobee velikosti plechovky od Coly, uvnitř kterého je též malá turbína, díky adaptéru nasadit na běžnou vodovodní baterii a nabíjet vestavěné akumulátory za obyčejného domácího „provozu“.

Hydrobee si zatím můžete (před)objednat za závazek připadné investice 24 USD (asi 480 Kč). Vynálezci potřebují nastřádat 48 000 USD, zatím mají přislíbeno 13 870 USD. A když se podaří, co se dařit má, v prodeji by měl čmelák být na jaře příštího roku.

Zdroj: Kickstarter

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.
Čína plánuje do roku 2025 velký technologický krok ke konkurenčnímu Neuralinku Elona Muska Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT) představilo své ambiciózní plány na vývoj mozko-počítačových produktů do roku 2025. MIIT nedávno zveřejnilo komplexní politický dokument, v němž nastiňuje svůj závazek učinit převratné kroky v oblasti špičkových technologií.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek