Neděle , 27. 07. 2025

Věroslav

Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

31. 01. 2015

31. 01. 2015

O tom, že nás v letošním roce čeká nástup zařízení podporujících standard USB3.1 se slibovanou teoretickou propustností až 10 Gbit/s, víme. Ale jaký bude vedle univerzálního konektoru skutečný přínos tohoto rozhraní? Koukněme se na výsledky testů od konkurence.

Kolegové pro svůj test zvolili dostatečně výkonný hardware, prim v tomto představení hraje základní deska MSI X99A Gaming 9 ACK s řadičem ASMedia ASM1352R a SSD pevné disky  Intel 530 240 GB.

Základní deska MSI X99A Gaming 9 ACK se chlubí dvěma porty USB 3.1.

A co konkrétně kolegové naměřili? V syntetických testech hodnoty okolo 500 MB/s až 700 MB/s, což nezní špatně (mluvíme tu o externích discích), i když dřívější pokusy na IDF 2014 ukazovaly až 800 MB/s.

V syntetických benchmarcích se USB 3.1 opravdu daří.

Při reálném kopírování 1,52 GB dat, uložených celkem ve 2 867 souborech (32 velkých videí, zbytek byly malé soubory) vidíme krásné zkrácení doby nutné na čekání.

Zrychlení oproti USB 2.0 je vskutnu impozantní, reálné srovnání s USB 3.0 už je horší.

Zdroj: AnandTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek