Pondělí , 07. 04. 2025

Heřman a Hermína

Když zůstanete bez spojení se světem, vše se dá rychle vyřešit

11. 09. 2017

Žijeme v digitálním věku. Velká část z nás si proto vůbec neumí představit svůj život bez chytrých telefonů a notebooků. Když se vám proto přihodí s notebookem nějaká nehoda a najednou je přístroj nefunkční, pro mnoho lidí to znamená konec. Cítí se odříznutí od světa, nemohou komunikovat. Naštěstí existuje cesta, jak si s těmito problémy poradit.

Získáváte svůj stroj v novém

Ve chvíli, kdy máte notebook neustále při sobě, protože potřebujete komunikovat se světem, roste i pravděpodobnost případné nehody a rozbití. Jednoduše proto, že se přístroj stal vaší součástí, spoustu pohybů s ním provádíte už vysloveně automaticky. V tom může být kámen úrazu. Už si téměř neuvědomujete, jak cennou věc máte v ruce. Najednou se ale začne něco dít, znervózníte a notebook upustíte na zem. Jako na potvoru budete zrovna stát u kamenného soklu a rámeček displeje notebooku dopadne přesně na jeho hranu. Okamžitě se přístroj stává jen hromadou šrotu. Neuděláte s ním nic. Máme pro vás ale dobrou zprávu, a sice displeje pro notebooky se dají bez potíží vyměnit za nové. Dostanete tak do ruky svůj starý oblíbený stroj, ovšem s novým displejem.

Kapka vody v klávesnici vás neskolí

Nevhodnou manipulací může ale utrpět i klávesnice. „Mně se to stát nemůže,“ myslí si hodně lidí a klidně se skleničkou v ruce manévrují nad notebookem. Nevěří tomu, že by mohli stroj polít, až do chvíle, kdy se to skutečně stane. Pak jenom nevěřícně koukají, jak rychle dokáže tekutina proniknout pod klávesy a znemožnit jakoukoli práci. I takovouhle zkázu ale můžete úspěšně vyřešit, klávesnice k notebooku se dá sehnat rychle a bez potíží. Během velmi krátké doby můžete opět pracovat. Nervozita, že jste bez spojení se světem, izolovaní a bez kontaktu s ostatními, se tak omezí jenom na nezbytně nutnou dobu…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.
Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek