Čtvrtek , 03. 04. 2025

Richard

Diskuze k článku

5 Responses

  1. Re: Larmor ochrání displeje digitálních fotoaparátů – domácí …
    Víte, čím se liší člověk zkušený od člověka moudrého? Moudrý si umí vzít ze svých zkušeností TA SPRÁVNÁ ponaučení.

    Nad čtením Vašeho článku jsem se bavil. Ani ne tak neodbornou a nešikovnou manipulací, ani já bych jistě nebyl šikovnější, ale celkovou nesmyslností Vašeho počínání a mylnými závěry z něj.

    Jaký byl původní záměr? Chránit LCD, aby se nepoškrábal a byl tedy lépe čitelný. Ten se ale minul účinku, protože nyní máte přes displej samé rušivé praskliny a bubliny:-)

    Už vaše úvaha o finanční výhodnosti chránit displej, abyste neplatil drahou opravu, je zcela mylná. Nezapočítáváte totiž fakt, že pravděpodobnost, že si displej poškodíte do té míry, aby to při focení vadilo, je naprosto zanedbatelná. Sám jsem ještě nikdy neviděl displej foťáku poničený tak jako vidím fólii na Vašich fotkách. Vlastně jednou ano, ale fólie by tomu rozhodně nezabránila. Chránit displej kompaktu za 6 tisíc fólií za 350,- je opravdu nesmyslné. Váš pocit, že se obraz „zjasní, omezí se reflexe způsobené světelnými paprsky“ je jen Váš subjektivní dojem, který nemá racioního základu.

    Je třeba připustit si, že to celé děláte JEN KVŮLI LEPŠÍMU POCITU, že je Váš nový foťáček chráněn. Rozumím tomu. Ale za tento „lepší pocit“ platíte výrobci a obchodníkům 350,-:-)

    Jaké by tedy mělo být ponaučení z příběhu? I kdyby se Vám aplikace fólie bezchybně podařila, za 350,- a vynaloženou námahu to nestálo;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek