Úterý , 06. 05. 2025

Radoslav

Po Toshibě nastupuje do síťových přehrávačů i LG

26. 10. 2009

Nedávno jsme informovali, že do perspektivní oblasti multimediálních síťových harddiskových přehrávačů vstoupila jedna z prvních větších značek, Toshiba. Nyní se přidává LG a to ještě v mnohem větším stylu. Přítomen je totiž navíc nejeden televizní tuner.

Konkrétně jde o modely LG MS450 a LG MS400. Ty na první pohled ukazují, že velcí výrobci do této kategorie mohou vnést šarm a smysl pro detail, který menším producentům leckdy chybí. Typickým zákazníkem bude ten, kdo má na svém počítači uloženy soubory s filmy, seriály nebo hudbou a chce je na dálku pohodlně přehrávat na velkém televizoru v obýváku. Nebo také ten, kdo často nahrává televizní pořady.

„Uživatel může mediacentrum propojit se svými počítači, USB paměťmi, osobními MP3 přehrávači nebo dalšími zařízeními,“ uvedl Roman Klačko, produktový specialista LG. K propojení vybraných přístrojů slouží technologie DLNA pro bezdrátovou (wi-fi) komunikaci nebo standardní síťový kabel. Práce s přístrojem je velmi snadná a přizpůsobená laikům. K ovládání stačí dálkový ovladač, pomocí kterého lze snadno procházet multimediální obsah připojeného pevného disku nebo z televize nahrávat oblíbené pořady.

Stolní multimediální centrum od LG s bohatou výbavou disponuje dvěma televizními digitálními (DVB-T MPEG2/4) tunery, takže je možné současně nahrávat dva programy na pevný disk a sledovat přitom jiný obsah disku. Umožňuje také připojení k domácí síti Ethernet 10/100 DLNA, k internetovým službám (např. YouTube nebo Picasa), a to i bezdrátově – přiloženým USB WLAN klíčem. Také sdílení souborů z jiných zařízení přes DLNA nebo CIFS je možné.

Mediastation umožňuje přehrávat jak videa s nejnovějšími kodeky, jako je MKV, H.264, WMV9 HD, DivX 3./4./5./Xvid (SD), DivX HD, obrazy disků ISO, MPG, MPEG2, avi, audio typu MP3, WMA, AAC, OGG, PCM, AC3, M4A, FLAC, APE, ale také image soubory: JPEG HD, GIF nebo TIFF. Zaručuje přenos obrazu a zvuku v nejvyšší kvalitě – a to až do plného HD rozlišení 1920x1080p.

K TÉMATU  Ultimátní HTPC ve skříni Lian Li PC-C50B

I přes pokročilé funkce se podařilo udržet cenu přístroje na přijatelné úrovni. Model LG MS450H s 250GB pevným diskem se prodává za 9990 Kč včetně DPH. Model LG MS400H se stejnými funkcemi ale bez Wi-Fi a vloženého disku (což lze učinit vlastními silami) stojí 7990 korun.

Srovnání parametrů obou přístrojů najdete na webu LG.  

Videorecenze

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek