Pondělí , 10. 08. 2026

Vavřinec

Liva X – opět jeden maličký počítač

21. 01. 2015

21. 01. 2015

Elitegroup Computer System (ECS) uvádí své nové mini PC, není sice tak maličké jako starší Liva, ale stále se pyšní nízkou spotřebou (15 W) a pasivním chlazením.

Výpočetní výkon obstará dvoujádrový procesor Intel „Atom“ s taktem až 2,25 GHz – pravděpodobně tak půjde o Celeron N2808 – a k monitoru či ploché televizi lze prostřednictvím VESA držáku. Rozměry jsou stále dostatečně malé: 13,5 × 8,3 × 4 cm.

Zdroje: TechPowerUp, ESC

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek