Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Malé PC s Celeronem N3000 od GigaByte

11. 08. 2015

11. 08. 2015

Jde o jedno z prvních nasazení nového 14nm Celeronu z rodiny „Braswell“, který si vystačí s TDP pouze 4 W a nejde o „Atom“.

Pracovní frekvence Celeronu N3000 1,04 GHz až 2,08 GHz stejně, jako vyrovnávací paměť 2 MB, není nijak zázračná, ale integrovaná grafická karta disponuje hned 12 renderovacími jádry a maximální pracovní frekvencí 600 MHz. Nechybí podpora dvoukanálového zapojení až 8 GB pamětí typu DDR3-1600.

TIP: Gigabyte Brix Gaming – základ na hry s otazníkem

PC pojme i 2,5palcový pevný disk či SSD typu M2, resp. můžete do kombinovaného slotu připojit mini PCIe 2.0 kartu (třeba pro Wi-Fi). Rozšíření lze provést i mikro SD kartou, monitor připojíte analogovým výstupem či HDMI. Síť obstará RJ45 konektor. A pokud si vystačíte se 4 USB porty 3.0 a 2kanálovým audiem, jsme doma.

Zdroj: GigaByte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...

Nepřehlédněte

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek