Čtvrtek , 28. 03. 2024

Soňa

Malé PC s Celeronem N3000 od GigaByte

11. 08. 2015

11. 08. 2015

Jde o jedno z prvních nasazení nového 14nm Celeronu z rodiny „Braswell“, který si vystačí s TDP pouze 4 W a nejde o „Atom“.

Pracovní frekvence Celeronu N3000 1,04 GHz až 2,08 GHz stejně, jako vyrovnávací paměť 2 MB, není nijak zázračná, ale integrovaná grafická karta disponuje hned 12 renderovacími jádry a maximální pracovní frekvencí 600 MHz. Nechybí podpora dvoukanálového zapojení až 8 GB pamětí typu DDR3-1600.

TIP: Gigabyte Brix Gaming – základ na hry s otazníkem

PC pojme i 2,5palcový pevný disk či SSD typu M2, resp. můžete do kombinovaného slotu připojit mini PCIe 2.0 kartu (třeba pro Wi-Fi). Rozšíření lze provést i mikro SD kartou, monitor připojíte analogovým výstupem či HDMI. Síť obstará RJ45 konektor. A pokud si vystačíte se 4 USB porty 3.0 a 2kanálovým audiem, jsme doma.

Zdroj: GigaByte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek