Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Rychlý test CompactFlash karty Lexar 1066×

28. 12. 2014

28. 12. 2014

Společnost Lexar rozšířila své portfolio o vysokovýkonné paměťové karty Professional 1066× CompactFlash. Kolegové z webu TechPowerUp otestovali 32GB model.

Deklarované přenosové rychlosti karet jsou 160 MB/s pro čtení a 65 MB/s pro zápis, což je rozdíl oproti druhé nejrychlejší modelové řadě s „pouhými“ 120 MB/s. Cílovou skupinu tvoří fanoušci HD a 4K videa.

TIP: Test SDXC paměťových karet – rychlá a rychlejší

Reálné testy 32GB karty v IOMeteru prokazují rychlost sekvenčního čtení okolo 117 MB/s a 112 MB/s u zápisu. Náhodný zápis znamenal pokles výkonu při nahrávání dat na 22,3 MB/s, náhodné čtení však neukázalo prakticky žádnou degradaci výkonu při hodnotě 115,6 MB/s.

Aktuální cena Lexar CF 1066x 32GB v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek