Čtvrtek , 17. 07. 2025

Luboš

Matrox uvádí „ATI grafiky“ pod názvem C-Series

11. 09. 2014

11. 09. 2014

Konkrétně jde o dva modely s názvy Matrox C420 a C680, kde první číslice ukazuje počet monitorů, které karta zvládne obsluhovat. Rozdílů je tu ale víc.

Společné mají karty základní parametry GPU od AMD apod., které jsou specifikovány obecně:

  • PCIe 3.0 ×16
  • 2 GB GDDR 5
  • výstupy Mini DisplayPort 1.1 / 1.2 (DVI a HDMI pomocí adaptérů)
  • OpenGL 4.4, DirectX 11.2, OpenCL 1.2
  • kompatibilní s Windows i Linuxem
  • záruka 3 roky

Liší se jednak zevnějškem a typem chlazení (slabší má samozřejmě pasivní), počtem podporovaných monitorů i maximálním rozlišením, což dobře ilustrují obrázky i tabulka níže.

U C420 najdete čtyři Mini DiplayPorty 1.1 a u C680 rovnou šest Mini DisplayPortů 1.2, podporujících Multi-Stream Transport (MST). Karty Matrox C680 při tom můžete propojit a spárovat, takže rázem získáte možnost připojit k jednomu počítači až 12 panelů.

Program Matrox PowerDesk for Windows při tom nabízí bohatou možnost konfigurace zobrazení na jednotlivých displejích.

V prodeji se karty objeví co nevidět, během posledního letošního čtvrtletí. Doporučené koncové ceny tisková zpráva bohužel neuvádí.

Zdroj: Matrox

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek