Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Záplata Windows 7 a 8.1 upozorní na upgrade Windows 10

Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net
Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

06. 04. 2015

06. 04. 2015

Windows 10 stále nejsou ve finální podobě, byť testovací verze vypouští Microsoft poměrně často. Už nyní ale tento gigant zavádí prostřednictvím Windows Update nástroj, který uživatele upozorní na (nutnost) možnost migrace, která bude zdarma. A pokud o „Desítky“ nestojíte ani zadarmo, bude vám je snad nutit?

Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

TIP: Zázrak druhý: Office 365 budou zdarma i pro Windows, blíží se Office 2016

Jde konkrétně o doporučenou záplatu KB3035583, která se má tvářit jako nástroj, již upraví možnosti Windows Update. Ve skutečnosti prý nainstaluje spustitelné soubory pro stažení Windows 10 a prý snad i pro reklamu týkající se tohoto systému – např. kdy bude k dispozici. Což na nás působí jako dost invazivní nikoliv nabídka, ale tlak na změnu.

Oficiální informace z webu MS říká: „Aktualizace umožňuje další funkce Windows Update upozornění 8.1 pro systém Windows a Windows 7 s aktualizací SP1“.

Jakmile se Windows 10 dostanou o fáze RTM (Ready To Manufacture), nejspíš se třeba v úvodní obrazovce objeví dlaždice týkající se aktualizace či bude v systémové liště vyskakovat upozornění na možnost upgradu. Více se dozvíme později, protože finální Windows 10 jsou očekávány koncem léta.

Rozhodně to ale není poprvé, co programátoři do systému vnutili něco, o co každý stát nemusí – ať už šlo o Nástroj ověření pravosti (XP a Vista) či upozorňování, že skončila podpora Windows XP.

Zdroj: Neowin

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.

Nepřehlédněte

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek