Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Záplata Windows 7 a 8.1 upozorní na upgrade Windows 10

Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net
Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

06. 04. 2015

06. 04. 2015

Windows 10 stále nejsou ve finální podobě, byť testovací verze vypouští Microsoft poměrně často. Už nyní ale tento gigant zavádí prostřednictvím Windows Update nástroj, který uživatele upozorní na (nutnost) možnost migrace, která bude zdarma. A pokud o „Desítky“ nestojíte ani zadarmo, bude vám je snad nutit?

Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

TIP: Zázrak druhý: Office 365 budou zdarma i pro Windows, blíží se Office 2016

Jde konkrétně o doporučenou záplatu KB3035583, která se má tvářit jako nástroj, již upraví možnosti Windows Update. Ve skutečnosti prý nainstaluje spustitelné soubory pro stažení Windows 10 a prý snad i pro reklamu týkající se tohoto systému – např. kdy bude k dispozici. Což na nás působí jako dost invazivní nikoliv nabídka, ale tlak na změnu.

Oficiální informace z webu MS říká: „Aktualizace umožňuje další funkce Windows Update upozornění 8.1 pro systém Windows a Windows 7 s aktualizací SP1“.

Jakmile se Windows 10 dostanou o fáze RTM (Ready To Manufacture), nejspíš se třeba v úvodní obrazovce objeví dlaždice týkající se aktualizace či bude v systémové liště vyskakovat upozornění na možnost upgradu. Více se dozvíme později, protože finální Windows 10 jsou očekávány koncem léta.

Rozhodně to ale není poprvé, co programátoři do systému vnutili něco, o co každý stát nemusí – ať už šlo o Nástroj ověření pravosti (XP a Vista) či upozorňování, že skončila podpora Windows XP.

Zdroj: Neowin

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek