Úterý , 27. 02. 2024

Alexandr

Záplata Windows 7 a 8.1 upozorní na upgrade Windows 10

Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net
Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

06. 04. 2015

06. 04. 2015

Windows 10 stále nejsou ve finální podobě, byť testovací verze vypouští Microsoft poměrně často. Už nyní ale tento gigant zavádí prostřednictvím Windows Update nástroj, který uživatele upozorní na (nutnost) možnost migrace, která bude zdarma. A pokud o „Desítky“ nestojíte ani zadarmo, bude vám je snad nutit?

Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

TIP: Zázrak druhý: Office 365 budou zdarma i pro Windows, blíží se Office 2016

Jde konkrétně o doporučenou záplatu KB3035583, která se má tvářit jako nástroj, již upraví možnosti Windows Update. Ve skutečnosti prý nainstaluje spustitelné soubory pro stažení Windows 10 a prý snad i pro reklamu týkající se tohoto systému – např. kdy bude k dispozici. Což na nás působí jako dost invazivní nikoliv nabídka, ale tlak na změnu.

Oficiální informace z webu MS říká: „Aktualizace umožňuje další funkce Windows Update upozornění 8.1 pro systém Windows a Windows 7 s aktualizací SP1“.

Jakmile se Windows 10 dostanou o fáze RTM (Ready To Manufacture), nejspíš se třeba v úvodní obrazovce objeví dlaždice týkající se aktualizace či bude v systémové liště vyskakovat upozornění na možnost upgradu. Více se dozvíme později, protože finální Windows 10 jsou očekávány koncem léta.

Rozhodně to ale není poprvé, co programátoři do systému vnutili něco, o co každý stát nemusí – ať už šlo o Nástroj ověření pravosti (XP a Vista) či upozorňování, že skončila podpora Windows XP.

Zdroj: Neowin

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek