Pátek , 04. 04. 2025

Ivana

Microsoft viní Evropskou komisi z globální katastrofy CrowdStrike

Celosvětový výpadek počítačů s Windows byl způsoben požadavky Evropské komise, říká Microsoft, a měli bychom si na to zvyknout. Výpadek, který zavíral letiště, nemocnice a televizní stanice, byl ve skutečnosti způsoben jedinou aktualizací systému Windows. Bezpečnostní firma CrowdStrike vydala chybnou aktualizaci, která, jak připouští, způsobila problém.
CrowdStrike
Microsoft viní Evropskou komisi z globální katastrofy CrowdStrike

13. 08. 2024

13. 08. 2024

Jde o chybu Evropské komise?

Problém s dohodou mezi Microsoftem a Evropskou komisí

Microsoft pro Wall Street Journal uvedl, že důvodem, proč by taková aktualizace mohla mít katastrofální globální dopad, je chyba Evropské komise. Mluvčí konkrétně sdělil, že dohody s Evropskou komisí znamenají, že Microsoft není legálně oprávněn zabezpečit své systémy stejným způsobem, jak to dělá Apple. V roce 2009 se Microsoft údajně dohodl s Evropskou komisí, že poskytne vývojářům zabezpečení Windows stejný přístup, jaký má pro své vlastní týmy. Z toho důvodu by například CrowdStrike mohl uvolnit aktualizaci, aniž by o tom Microsoft nutně věděl.

Postoj Microsoftu k opakování problému

Microsoft se nad tímto problémem zdánlivě distancuje. Zároveň však naznačuje, že za něj není zodpovědný, ale také neplánuje udělat nic, aby se podobná situace v budoucnu neopakovala. Wall Street Journal dále uvádí, že v roce 2020 Apple oznámil vývojářům zabezpečení, že již nebudou mít přístup k jádru svého softwaru. Naopak vývojáři zabezpečení společnosti Microsoft mají stále tento přístup k systému Windows, což by mohlo v budoucnu opět přinést podobné globální problémy.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

5 dobrých důvodů, proč přes noc vypojit počítač ze zásuvky

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Šest měsíců poté, co BMW podepsalo smlouvu s robotickým startupem Figure AI, se bipedální humanoidní roboti Figure 01 testují ve výrobním závodě BMW Spartanburg v Jižní Karolíně. Nejnovější zpráva o pokroku ukazuje, jak by roboti mohli pomoci při výrobě.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek