Středa , 22. 01. 2025

Běla

Na podzim se těšme na USB 3.2

10. 08. 2017

10. 08. 2017

Společnost USB 3.0 Promoter Group před pár dny oznámila datum finálního zveřejnění specifikací nového standardu USB 3.2. Stane se tak v září na SB Developer Days North America. V čem se dočkáme vylepšení? Samozřejmě v přenosových rychlostech, které nyní slibují až dvě linky o rychlostech 10 Gbit/s, nebo dvě 5Gbit linky.

Tempo toku dat tedy narostlo dvojnásobně, kdy starší USB 3.1 nabízí maximálně teoretických 10 Gbit/s. Pro představu – USB 2.0 nepřesáhne 480 Mbit/s. Společnost i slibuje maximální přenosové rychlosti u externích disků okolo 2 GB/s, což nezní špatně. To v současnosti nenabídnou ani interní SSD disky, pokud se nepletu.

SSD externí disk pro USB 3.1 jsme recenzovali, poradil si bez USB C konektoru, takový jsme viděli např. u HP Pavilion x2.

Konektor se nezmění, zůstane USB C. Pokud budete chtít plně využít možností nového rozhraní, musíte sáhnout hlouběji do kapsy a koupit certifikované výrobky.

Zdroj: USB.org

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek