Sobota , 11. 01. 2025

Bohdana

Na podzim se těšme na USB 3.2

10. 08. 2017

10. 08. 2017

Společnost USB 3.0 Promoter Group před pár dny oznámila datum finálního zveřejnění specifikací nového standardu USB 3.2. Stane se tak v září na SB Developer Days North America. V čem se dočkáme vylepšení? Samozřejmě v přenosových rychlostech, které nyní slibují až dvě linky o rychlostech 10 Gbit/s, nebo dvě 5Gbit linky.

Tempo toku dat tedy narostlo dvojnásobně, kdy starší USB 3.1 nabízí maximálně teoretických 10 Gbit/s. Pro představu – USB 2.0 nepřesáhne 480 Mbit/s. Společnost i slibuje maximální přenosové rychlosti u externích disků okolo 2 GB/s, což nezní špatně. To v současnosti nenabídnou ani interní SSD disky, pokud se nepletu.

SSD externí disk pro USB 3.1 jsme recenzovali, poradil si bez USB C konektoru, takový jsme viděli např. u HP Pavilion x2.

Konektor se nezmění, zůstane USB C. Pokud budete chtít plně využít možností nového rozhraní, musíte sáhnout hlouběji do kapsy a koupit certifikované výrobky.

Zdroj: USB.org

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.
Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek