Středa , 20. 11. 2024

Nikola

Nové „atomové“ Celerony a Pentia

12. 03. 2014

12. 03. 2014

Intel má v ceníku nové Celerony a Pentium se spotřebou TDP 7,5 W. Jak to dokázal? Využívá „atomové“ jádro.

Není to vyloženě novinka, takto „maskované“ Celerony a Pentia nabízí Intel již od druhé poloviny roku 2013. Nedávno ale aktualizoval svoji nabídku. Jde o tři procesory, vycházející z jádra Bay Trail-M, tedy jádra Atomu. Všechny jsou vyráběny 22nm výrobním procesem, podporují až 8 GB paměti DDR3L-1333 a integrují grafické jádro Intel HD Graphics na frekvencích od 313 MHz do 750 MHz, 854 MHz, resp. 896 MHz.

TIP: HP Pavilion X360 – evoluce v jogínském stylu

Intel Celeron N2830 – 2,13 GHz / 2,41 GHz, 2 jádra, 1 MB L2 cache
Intel Celeron N2930 – 1,83 GHz, 2,16 GHz, 4 jádra, 2 MB L2 cache
Intel Pentium N3530 – 2,16 GHz / 2,58 GHz, 4 jádra, 2 MB L2 cache

Frekvence ani počet jader nevypadají špatně, ale musíme myslet na to, že výkon bude ve srovnání s procesory s jádry Ivy Bridge či Haswell podstatně nižší.

Zdroj: Intel

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek