Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Diskuze k článku

14 komentářů

 1. Moznost bootovani z pridaneho disku
  Nevite, zda bude mozne nastavit boot z pridaneho SSD, tedy tam nainstalovat OS, ten pouzivat a nasledne puvodni 32 GB disk notebooku vymazat a pouzivat na data?

 2. Boot z SSD
  Dobrý den,
  nevím, ale logika věci velí, že by to neměl být problém. Při instalaci Windows lze disky formátovat a nastavit, kam systém nainstalovat – jistě půjdou přímo na SATA řadič či PCI-E sběrnici, takže je instalační program uvidi. Nebál bych se, že to nepůjde. V BIOSu pak nastavit prioritu bootování a je to. Až jej mít budu, mohu zkusit. Teď mě napadlo, že vlastně by mohlo jít i systém nainstalovat na mikroSD kartu, pak by bylo jasné, že SSDéčka půjdou.

  Mějte se.

  1. Jisté není nikdy nic
   BOOT z disku připojenému k internímu SATA či M.2 portu může být výrobcem zablokován v BIOSu/UEFI.

   1. Otestované v 13Wa Pro a 100% kompatibilní SSD M.2 SATA
    Dobrý den,
    dle informací Umaxu:
    WD GREEN SSD WDS120G1G0B 120GB M.2, WD BLUE SSD WDS250G2B0B 250GB M.2, WD BLUE SSD WDS500G2B0B 500GB M.2.

    Jinak je třeba se vyhnout těm, co mají řadič PCI-E, ty notebook nezvládne. Sám jsem narazil s modelem Transcend. Hledejte SATA disky M2.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Jak dosáhnout vyšší organické návštěvnosti? Chcete, aby se váš web stal hvězdou vyhledávačů? Nebo vám už lezou na nervy neustálé změny algoritmů Googlu? SEO – optimalizace pro vyhledávače je jako skládačka, a když najdete všechny správné dílky, výsledkem bude web, který si návštěvníci i vyhledávače zamilují. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak se stát mistrem v SEO. A nezapomeňte, že dobrá optimalizace není sprint, ale maraton.  
Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...

Nepřehlédněte

Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek