Neděle , 18. 05. 2025

Nataša

Nové výkonné miniaturní HEXA Ultra SFF PC

08. 05. 2014

08. 05. 2014

Stroje Ultra SFF (Ultra Small Form Factor) jsou maličké počítače, které se mohou vejít třeba do ruky. Ne vždy musí být vyloženě nevýkonné. Tento stroj pohání 4jádrový procesor taktovaný na 3,2 GHz. Levné to ale nebude.

Pro úplnost dodáme, že jde o Intel Core i7-4770R s 6 MB L3 cache, Turbo Memory frekvencí až 3,9 GHz a nemalým TDP 65 W. Navíc integruje ne úplně slabé integrované grafické jádro Intel Iris Pro Graphics 5200 (200 MHz až 1,3 GHz).

Zařízení lze objednat na webu s možnostmi konfigurace velikosti RAM od 8 do 16 GB DDR3-1600, také u datových úložišť máte možnost volit. V základu najdete klasický 500GB HDD, za pakatel obdržíte 1TB pevný disk 7 200 ot./min. Můžete volit SSD (s kapacitou až 1 TB), to dokonce i ve „dvoukobinaci“ s mechanickým diskem. Též můžete vybrat hybridní disk. A pokud by vám ani to nestačilo, nabízí se navíc také 64GB nebo 256GB mSATA SSD s vysokými deklarovanými přenosovými rychlostmi (čteni 550 MB/s, zápis 485, resp. 505 MB/s). Vešla se i optická mechanika s Wi-Fi či Bluetooth. Z operačních systémů volíte mezi Windows 7 Home Premium či Windows 8.1, připlatit lze za verze Professional.

Možností není rozhodně málo. Cenové nůžky mezi základem a vámi preferovanou konfigurací však svojí volbou můžete rozevřít velmi citelně: 866 USD (asi 17 050 Kč) až daleko za hranici 2 000 USD (asi 39 400 Kč), dle volby dalšího softwaru či periferií.

Zdroje: TechPower Up, iBUYPOWER

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek