Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Nové výkonné miniaturní HEXA Ultra SFF PC

08. 05. 2014

08. 05. 2014

Stroje Ultra SFF (Ultra Small Form Factor) jsou maličké počítače, které se mohou vejít třeba do ruky. Ne vždy musí být vyloženě nevýkonné. Tento stroj pohání 4jádrový procesor taktovaný na 3,2 GHz. Levné to ale nebude.

Pro úplnost dodáme, že jde o Intel Core i7-4770R s 6 MB L3 cache, Turbo Memory frekvencí až 3,9 GHz a nemalým TDP 65 W. Navíc integruje ne úplně slabé integrované grafické jádro Intel Iris Pro Graphics 5200 (200 MHz až 1,3 GHz).

Zařízení lze objednat na webu s možnostmi konfigurace velikosti RAM od 8 do 16 GB DDR3-1600, také u datových úložišť máte možnost volit. V základu najdete klasický 500GB HDD, za pakatel obdržíte 1TB pevný disk 7 200 ot./min. Můžete volit SSD (s kapacitou až 1 TB), to dokonce i ve „dvoukobinaci“ s mechanickým diskem. Též můžete vybrat hybridní disk. A pokud by vám ani to nestačilo, nabízí se navíc také 64GB nebo 256GB mSATA SSD s vysokými deklarovanými přenosovými rychlostmi (čteni 550 MB/s, zápis 485, resp. 505 MB/s). Vešla se i optická mechanika s Wi-Fi či Bluetooth. Z operačních systémů volíte mezi Windows 7 Home Premium či Windows 8.1, připlatit lze za verze Professional.

Možností není rozhodně málo. Cenové nůžky mezi základem a vámi preferovanou konfigurací však svojí volbou můžete rozevřít velmi citelně: 866 USD (asi 17 050 Kč) až daleko za hranici 2 000 USD (asi 39 400 Kč), dle volby dalšího softwaru či periferií.

Zdroje: TechPower Up, iBUYPOWER

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek