Úterý , 01. 07. 2025

Jaroslava

Diskuze k článku

12 Responses

  1. Novinky v HTPC 2008
    Hardware by měl letos už konečně dozrát do toho správného stádia pro plnohodnotné HTPC.

    Jo, kéž by se to samé dalo říct i o softwaru 🙁 Třeba takový nějaký vyladěný systémek na 4GB flash kartu. Ale třeba se toho nějaký z výrobců chytí a ten linux na to odladí…

    1. system
      mě by spíš zajímal hlavně systém nabíhající tak do 10sec do nějakého základního přehrávače cd/dvd/divx/tv/radio/dvb-t/mp3/ogg/…, schopného obsluhovat čelní displej (přehrávání hudby bez puštěné tv) a reagovat na dálku – imho je htpc dost zabitý nutností startovat „dospělý“ os. Boot z flashky s vypnutým hdd by byl samozřejmě ještě lepší 🙂

      1. re: system
        Boot OS u HTPC není až takový problém – prostě se využívá systém hibernace a ten nastartuje systém velice rychle.

        1. jenomže i hybernovaný
          jenomže i hybernovaný systém nabíhá na to aby htpc mohlo nahradit třeba DVD přehrávač moc dlouho. Navíc není moc pohodlné vše spouštět přes okýnka – na základní přehrávání by bohatě stačil jednoduchý systém ovládaný dálkou a zobrazující informace na displeji + v případě videa rovnou fullscreen.

          1. Boot htpc
            A co Vám v tom brání dnešní systémy HTPC najíždějí kolem 6s některé i dříve, ve vašem požadavku nevidím problém.

          2. Re: Boot htpc
            něco takového má ale asus, po biosu to umí spustit nějaký klon linuxu (používají i EEE notebooky), je to rychlé a umí to přehrát film a pustit prohlížeč…
            myslím, že to ale požadavky htpc neplní (pochybuji např. o podpoře tv tuneru)
            no uvidíme, třeba to rozpracují dál…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Nepřehlédněte

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek