Čtvrtek , 21. 11. 2024

Albert

Diskuze k článku

17 komentářů

  1. Re: Ověřeno: Kvalita obrazu ze satelitu lepší než z DVB-T
    Užitečný článek.
    Nicméně fakt je ten, že HD vysílání na satelitu není levná záležitost, zejména pro lidi, pro které je televize druhořadý zdroj zábavy, což je velká většina lidí. Když nepočítám sledování zpravodajství a čumění na prostoduché seriály.
    Navíc manželka čumí pouze a jen na ty seriály a české reality show, prakticky nikdy jsem ji neviděl koukat na nějaký přírodopisný dokument nebo na nějaký velkofilm, kde hraje vysoké rozlišení roli. A děcka koukají většinou jen na sitcomy pro mládež a americké kreslené pohádky, kde se všichni mlátí jako žito. Leda, že bych si to pořídil jen pro sebe, ale to by mě neprošlo, a jim, na ty osloviny co sledujou, nic takového platit nebudu.

    1. Televizor vás může ochránit před blázincem.
      Doktor Ivo Šmoldas říkal, že dřív, když přišel z práce domů vyždímaný, tak si sednul, a třeba dvě hodiny mlčky koukal do zdi, aby si vyvětral hlavu. Prý je to super, jenže když to člověk dělá moc často, tak hrozí, že ho příbuzní nechají proti jeho vůli hospitalizovat v ústavu pro choromyslné. Toto bezpečnostní riziko prý eliminuje tak, že staví mezi sebe a zeď televizor, a tupě na něj zírá. 🙂

  2. UPC
    Zdravím, chtěl jsem se zeptat jak je to s datovým tokem např u UPC. Pouštějí HD/SD signál v takovém bitrate jako u DVB-S? Nebo snad ještě vyšší? Díky

    1. Re: kvalita kabelovky UPC
      Ano, kabelovka by do porovnání mohla vnést další rozměr… ale zatím k ní nemáme přístup. Jedině, pokud se zde někdo podělí o své zkušenosti. Případně někomu, kdo ji má, můžeme poradit, jak datový tok změřit.

    2. Re: UPC
      Nevím, jak teď, ale před dvěma lety měla UPC hustější multiplexy než DVBT. To bylo před prodejem Mux4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Budoucnost technologií přináší nekonečné možnosti a inovace, a rok 2024 slibuje být naplněný revolučními změnami. V našem článku se podíváme na Top 10 trendů, které budou formovat technologickou krajinu. Od umělé inteligence až po pokročilé ekologické technologie – představíme vám klíčové směry, které definují budoucnost a ovlivní způsob, jakým interagujeme s technologiemi ve světě, který se neustále vyvíjí
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek