Neděle , 23. 02. 2025

Svatopluk

Pentium se konečně dočkalo Hyper-Threadingu – posilte svá HTPC

17. 01. 2017

17. 01. 2017

Technologie, která umožňuje jednomu jádru zpracovat hned dvě výpočetní jádra, tu s námi je již od dob Pentia 4, tedy dlouho. Intel konečně otevřel technologii i pro své levné 2jádrové 14nm čipy Pentium „Kaby Lake“.

Od Core i3 jej tak výrobce odliší tím, že bude postrádat sadu instrukcí Advanced Vector Instructions 2 (AVX2) určených pro práci s databázemi a editaci videa. Druhým rozdílem bude samozřejmě cena.

TIP: Intel Pentium slaví 20 let, Pentium s odemčeným násobičem – je tady?

Nově jde o modely Intel Pentium:

  • G4600 (3,6 GHz base frequency, $82) a G4620 (3,7 GHz, $93), obě s integrovaným grafickým jádrem (IGP) Intel HD 630 a TDP 51 W;
  • G4560 (3,5 GHz, $64) s IGP HD 610 a TDP 54 W;
  • a úsporné G4600T (3 GHz, $75) s IGP HD 630 TDP 35 W;
  • resp. G4560T (2.9 GHz, $64) s IGP HD 610 a TDP taktéž 35 W.

Rozdíly mezi IGP HD 610 a HD 630 jsou při tom ve frekvencích, kdy základ činí 350 MHz. Liší se maximem 1,05 GHz nebo1,1 GHz ve prospěch vyšší řady. Obě přináší podporu přehrávání 4K videa při 60 Hz.

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek