Sobota , 13. 04. 2024

Aleš

Zaplaví nás v roce 2015 hardware s USB 3.1?

28. 12. 2014

28. 12. 2014

V době, kdy většina uživatelů stále používá USB 2.0 a ti nejzavilejší tvrdošíjně lpějí na svých Windows XP, přinášíme zprávu, že prvních zařízení s USB 3.1 (tzv. Super Speed +) se dočkáme do půl roku.

USB 3.1 bylo uznáno standardem již v polovině letošního roku. Během první poloviny příštího roku by s podporou standardu s teoretickou propustností 10 Gbit/s, což je asi 20× více oproti 480 Mbit/s dosažitelných pro USB 2.0, přijít ve svých produktech společnosti jako Microsoft, Intel, Apple i další velcí výrobci.

První základní desky s USB 3.1 ukázal Asus a MSI na Computexu 2014 před 7 měsíci.

S tím se ztotožňují též producenti „brouků“ (řadičů) pro další kompletovaní na základní desky apod., jakými jsou Genesys Logic, Alcor Micro, ASMedia Technology, Prolific Technology a Phison Electronics. Ti doufají v začátek dodávek kolem druhého čtvrtletí 2015.

Bez zajímavosti není ani použití nového konektoru USB typu C u Nokie N1.

Takže očekávejme toto rozhraní s novým univerzálnějším konektorem Type-C (zůstanou ale i starší typy jako nejuniverzálnější a nejznámější Type-A) na většině nových notebooků roku 2015, o čemž se budeme moci přesvědčit na blížící se výstavě CES.

Zdroje: DigiTimes, DigitalVersus, eTeknix

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.
Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…
Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.

Nepřehlédněte

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek