Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Zaplaví nás v roce 2015 hardware s USB 3.1?

28. 12. 2014

28. 12. 2014

V době, kdy většina uživatelů stále používá USB 2.0 a ti nejzavilejší tvrdošíjně lpějí na svých Windows XP, přinášíme zprávu, že prvních zařízení s USB 3.1 (tzv. Super Speed +) se dočkáme do půl roku.

USB 3.1 bylo uznáno standardem již v polovině letošního roku. Během první poloviny příštího roku by s podporou standardu s teoretickou propustností 10 Gbit/s, což je asi 20× více oproti 480 Mbit/s dosažitelných pro USB 2.0, přijít ve svých produktech společnosti jako Microsoft, Intel, Apple i další velcí výrobci.

První základní desky s USB 3.1 ukázal Asus a MSI na Computexu 2014 před 7 měsíci.

S tím se ztotožňují též producenti „brouků“ (řadičů) pro další kompletovaní na základní desky apod., jakými jsou Genesys Logic, Alcor Micro, ASMedia Technology, Prolific Technology a Phison Electronics. Ti doufají v začátek dodávek kolem druhého čtvrtletí 2015.

Bez zajímavosti není ani použití nového konektoru USB typu C u Nokie N1.

Takže očekávejme toto rozhraní s novým univerzálnějším konektorem Type-C (zůstanou ale i starší typy jako nejuniverzálnější a nejznámější Type-A) na většině nových notebooků roku 2015, o čemž se budeme moci přesvědčit na blížící se výstavě CES.

Zdroje: DigiTimes, DigitalVersus, eTeknix

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek