Pondělí , 05. 06. 2023

Dobroslav

Xiaomi chce levné notebooky s Linuxem a staršími čipy Intel a Nvidia

16. 12. 2015

16. 12. 2015

Xiaomi známe jako značku levnějších čínských mobilů u na našem trhu, nově prý chystá i notebooky na začátek roku 2016. Důvodem může být i skutečnost, že zavedené značky spíše tento trh opouštějí, protože se notebooky dlouhodobě špatně prodávají.

Údajně jsou v plánu 12,5 a 13,3palcové modely série Mi designované u velkých OEM výrobců, ale nyní se objevily na internetu zprávy o 15,6palcovém notebooku vč. specifikací:

TIP: Test MSI GS70 Stealth – tuningové války

To vše za cenu okolo 3 000 Juanů, tedy 11 400 Kč. Jde sice o pro mnohé již zastaralý a morálně mrtvý procesor i grafickou kartu – obojí je na trhu odhadem od poloviny roku 2013. Když se však pozorně rozhlédnete, co za podobné peníze můžete koupit u nás, celé to nepůsobí nakonec tak špatně. Pokud by to byla pravda, spousta zákazníků dychtivých výkonu i přes nižší příjmy by se jistě zaradovala.

Zdroj: NotebookCheck.net

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?
Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Nepřehlédněte

Kamera Rollei 372 zaujme hlavně cenovkou, která z ní dělá doslova záležitost pro každého. Navíc nabídne kromě (Full)HD videa i Wi-Fi a ovládání přes aplikaci v mobilu. To za cirka 699 Kč nezní špatně. Hodně nás proto zajímalo, jak si povede v reálu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek