Úterý , 15. 04. 2025

Anastázie

Pouzdro s klávesnicí ve stylu BlackBerry potěší všechny tvůrce obsahu

08. 01. 2024

08. 01. 2024

Nová společnost s názvem Clicks Technology oznámila pouzdro na iPhone s vestavěnou klávesnicí na spodní straně. Nazývá se Clicks a k dispozici bude za 139 dolarů. Verze pro iPhone 14 Pro se začne dodávat 1. února, přičemž 15 Pro vyjde v polovině března. Společnost také přijímá rezervace na model iPhone 15 Pro Max v hodnotě 159 dolarů. Clicks odstartovali Michael Fisher a Kevin Michaluk (aka MrMobile a CrackBerry Kevin ).

Pohodlná klávesnice pro snadnější ovládání

Samozřejmě existovaly i jiné fyzické kryty klávesnice pro iPhone. Ale toto je skutečně propracované. Ale tam, kde bylo toto pouzdro nudnou imitací zastaralého telefonu, je toto moderní, veselé a zdá se, že bylo navrženo mnohem záměrněji. Připojuje se k telefonu jako páteřní ovladač. Zasuňte telefon dovnitř, opatrně zarovnejte napájecí port telefonu s konektorem USB-C nebo Lightning vyčnívajícím z vnitřního okraje a zaklapněte pouzdro kolem horní části. Clicks nepoužívá Bluetooth, ani neobsahuje baterii, místo toho čerpá energii přímo z telefonu. Podle webu Clicks pouzdro podporuje rychlé nabíjení na iPhone 15 Pro.

Fisher ve svém videu zmínil některé nevýhody. Jednoznačná je velikost. Kliknutím získáte proporce dálkového ovladače iPhone TV, a to bude pravděpodobně zpočátku velmi nepříjemné. Pouzdro také nemá vestavěný magnet, řekl, takže příslušenství MagSafe, jako jsou nabíječky a peněženky, se na něj moc dobře nedrží. Bezdrátové nabíjení by ale mělo stále fungovat.

Clicks říká, že doprovodná aplikace, která se brzy objeví v Apple App Store, bude „časem i nadále přinášet nové funkce do klávesnice“. Pouzdro bude dostupné nejprve ve dvou barvách – bumblebee (žlutá) a London sky (šedomodrá) – a Fisher ve svém videu uvedl, že první kupci dostanou „Founders Editions“ pouzdra, což jim zajistí „VIP podporu“ a časný přístup k novým barvám.

K TÉMATU  Evropa buduje svou vlastní alternativu Starlink

Tým, který vytvořil Clicks, zahrnuje bývalé zaměstnance Apple, BlackBerry a Google. Clicks říká, že vytvořil klávesnici pro tvůrce, přičemž Fisher nazval opuštění hardwarových kláves v chytrých telefonech „jaksi zvláštní“, protože tvůrci používají klávesnice na svých noteboocích a dalších zařízeních.

„Clicks přináší do iPhonu hmatatelnost a přesnost fyzické klávesnice,“ řekl Fisher, „takže lidé nemusí čekat, až se vrátí ke svému stolu, aby vytvořili nebo komunikovali s uspokojivou zpětnou vazbou, kterou mohou poskytnout pouze skutečná tlačítka.“

A má další funkce počítačových klávesnic, včetně podsvícení. A protože je to pro iPhony, CMD klíč. Proč má CMD klíč? Pro použití klávesových zkratek iOS, samozřejmě. Věděli jste, že můžete zadat CMD + H pro přechod na domovskou obrazovku na iPhone nebo CMD + mezerník pro otevření vyhledávání?

Clicks vznikl, protože klávesnice smartphonů mají tendenci zabírat spoustu místa na obrazovce, takže použití fyzických kláves namísto toho vrátí tento obsah zpět a umožní uživatelům „ponořit se do aplikací a obsahu“. Pokud vám fyzická klávesnice na telefonu chybí, tento gadget by vás mohl potěšit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek