Ačkoliv žijeme v digitálním věku, očekávaný odchod papíru do propadliště dějin se stále nekoná. Naopak, masivní rozšíření počítačů a internetu objem papíru v komerční i soukromé sféře paradoxně ještě navýšilo. Mnohé úřady navíc tradiční formy komunikace stále vyžadují a někteří z nás tištěné materiály preferují i z jisté nostalgie a člověku vlastní touhy držet v ruce něco hmotného. Proto jsou tiskárny, skenery, multifunkční a kopírovací zařízení stále součástí našich životů, osobních i pracovních.
Levný a řekněme značkový tablet s obstojnými parametry. Nic horšího už smysl nemá, ale tento produkt již používat lze, aniž byste jej nutně chtěli roztřískat o zem.
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Kryptoměna postavená na úložištích, s výhodou nižší spotřeby energie oproti Bitcoinu. Stojí za ní původní tvůrce BitTorrentu, což byl poměrně revoluční způsob sdílení dat. Zní to docela dobře, ale…