Sobota , 27. 07. 2024

Věroslav

Diskuze k článku

8 komentářů

  1. Re: Recenze HD-BOX FS-7119: Vskutku dobrý linuxový satelitní …
    Cituji: “Nicméně zmínit musíme ještě jeden nedostatek. Kvalita obrazu, zejména pak v HD, je jen průměrná. Chybí živost barev, ostrost i kontrast. Byli jsme nuceni sáhnout na nastavení obrazu na TV a dojem vylepšovat.”

    Nějak mi nejde do hlavy, jak může mít DIGITÁLNÍ sat. přijímač vliv na kvalitu obrazu – on přece jen dekóduje h.264 video na “bitmapu”, kterou pošle přes HDMI monitoru. Tedy barva, jas, … každého jednoho pixelu každého snímku je jednoznačně dán.

    Takže jakýpak kontrast, živost barev, … ???

    1. Re: kvalita obrazu na HDMI
      Také jsem si to myslel, než jsem vyměnil Cryptobox za HD-BOX a pak pro jistotu zase zpět. Obraz prostě byl na první pohled rozdílný. Přece jenom, ty přístroje data přijímají a nějak zpracovávají a až potom jde obraz do TV. A v tom dost možná bude to jádro pudla. Na druhou stranu, HD-BOX je jinak natolik dobrý, že jsem mu i ten obraz odpustil a sám jsem si jej koupil.

      1. Re: kvalita obrazu na HDMI
        .. asi budete mít, žel, pravdu. Na fórech se dost často mluví o kvalitě obrazu a zejm. ALI 3606 (Arivy, Gplden Media, AB-boxy, Optiboxy, …) mají prý obraz mizerný!

        A jak se zdá, platí to i pro STi 7110 čipset taky, škoda.

        Jen bych rád rozuměl tomu, jak je to možné. U digitálu! Snad jedině při dekódování h.264 – jestli to nebude jako (pamětníci si vzpomínají) kdy se přes modem 28 kb načítal a postupně objevoval na webu obrázek. Jestli třeba slabé/levné čipsety nedokončují zcela dekódování a musí jít na další snímek.

        Nebo že by lepší přístroje prováděly po dekódování nějaké vylepšovací filtry (SW doostřování, …), zatímco ty levné jen pošlou ven co dostanou ?

        Nemá o tom někdo lepší povědomost ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Nepřehlédněte

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek