Sobota , 04. 01. 2025

Radmila

Recenze powerbanky AData D8000L – „eL“ jako světlo

Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

16. 06. 2018

16. 06. 2018

Po nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný, levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Při táboření či grilování může být velmi užitečným pomocníkem.

Balení opět okouzlí snad každého svým provedením s magnetickým krytem a průhlednou fólií, abyste viděli barvu gumového krytí (tu prozrazuje, pravda, již barva krabičky) – pořídit ji můžete hned ve třech odstínech: oranžové, modré a černé. Že se líbí, potvrzuje i cena za design. Dokonce i očko na karabinu (tu si musíte koupit sami) celek nehyzdí.

TIP: AData D16750 – strongman dobrodruh

Deštivá noc ani mrazivý den jí nevadí…

Neobvykle začněme jinou funkcí, než nabíjení, a tedy svícením. D8000L je v tomto výjimečná, celá stěna je pokryta diodami. Svítit umí ve čtyřech módech: dvě intenzity svícení (pro mě obě hodně jasné), rychlé (SOS) a pomalé blikání (řekněme maják).

Světlo je samozřejmě rozptýlené – je to spíš lampa, než baterka. Pokud jde o výkon, výrobce uvádí 200 lumenů. Pro srovnání levná 9W LED žárovka Tesla disponuje 806 lumeny. Ale ve stanu či jeskyni nebo v lese vygeneruje světla požehnaně. Svítit vydržela tři noci.

„Vychytávka“ s mincí a možností použití jako stolní lampy je zmiňována snad v každé recenzi. Tak, abyste nepřišli zkrátka, nabízíme fotku z webu. Hloupé to rozhodně není.

Krytí IP54 garantuje odolnost proti stříkající vodě pod různými úhly, my jsme zkusili zajít o kousek dál a „vymáchali“ jsme ji v shakeru s vodou po dobu 5 minut.

Vůbec jí to neublížilo podobně jako proud z vodovodu, takže nějakého deště (ten též zažila ponechána za oknem) se nelekne, podobně bychom se nebáli pádu do louže například.

K TÉMATU  Tento autonomní robot se umí valit po souši i létat přes překážky

S odolností proti pádu bychom byli opatrnější, plastový kryt LED diod a samotný LED panel jistě přejetí autem nesnesou jako AData D16750. Pád z 1 m vysokého stolu na tvrdé linoleum jí neublížil, podobně jako na lesní cestu.

Ani několik hodin v mrazáku (v -17 oC) nezanechalo následky, vydržela svítit a hned po vyndání šla zhasnout, fungovala indikace i nabíjet zvládla. V našich testech tedy uspěla.

Jak nabíjí?

Má dva porty, které celkově poskytnou proud 2,1 A, přičemž nikde se nedočtete nějakého striktního rozdělení, který nabíjí jaký proudem, tj. zda oba mají 1,05 A nebo třeba umí powerbanka dynamicky přidělovat proud dle potřeb.

Nepřijde o ochranu proti přepětí, podbíjení, přebíjení, zkratu i přehřátí.

Na to bychom sázeli mi, vzhledem k tomu, že TrekStor zvládla udržet také v chodu bez poklesu nabití, na což by 1 A nestačil. Vypnutý jej zvládla D8000L nabít z 55 % na 100 % a z 25 % na 44 %, tedy celkově počítejme 84 %. (Připomeňme si, že D16750 jej nabila 1,3krát.) Dle výrobce pak zvládne nabít tablet jedenkrát, mobilní telefon až 3krát.

Nabíjet samozřejmě umí dvě zařízení současně, což je logické. Oproti jiným powerbankám AData však nezvládá současně nabíjet a být nabíjena. Nikdo není dokonalý. Nechybí indikační diody nabití (celkem čtyři po 25 %).

Pokud si ale uvědomíte, že vás vyjde na cirka 399 Kč či méně, nelze nekonstatovat, že jde o výhodný kup! Hledíte-li na poměr ceny a výkonu, rozhodně neprohloupíte. Zejména, pokud patříte k náruživým turistům či pokrokovým trampům, můžete D8000L ocenit jako svítilnu nejen ve stanu, ale třeba i na vodě se o ni nebudete bát. Pouze si ohlídejte krytí světelného panelu proti větším nárazům nebo v batohu ji umístěte tak, ať se vám nechtěně nerozsvítí, protože rozsvítit ji lze snadno. Zase ji můžete mít připnutou zvenku na batohu na karabině.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.
Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek