Úterý , 27. 02. 2024

Alexandr

Recenze Thinksound MS01 – Špunty s luxusním dřevěným zvukem

19. 03. 2013

Otestovali jsme sluchátka od firmy Thinksound, která se specializuje na výrobu od roku 2009 v USA. Tato firma nabízí pouze in-ear sluchátka, jejichž cílem je poskytnout zákazníkovi co nejvěrněji znějící zvuk a přitom co nejméně znečistit planetu. Své produkty označují jako „eco-friendly“ (ekologické k přírodě). Nám se do rukou dostal jejich nejvyšší model označovaný jako MS01.

 

 

Aktuální cena Thinksound ms01 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

 

Na čem se poslouchalo:

  • Apple iPod nano 6. generace [recenze]
  • HTC Desire X
  • Gramofon AIWA PX-E800

Testovací skladby s gramofonem:

  • Velvet Underground – Sunday Morning
  • Pixies  – Where is my mind
  • DŸSE – Wolke

Testovací skladby bez gramofonu:

  • Pendulum – Slam
  • Caravan Palace – Jolie Coquine
  • Nirvana – Smells like teen spirit

 

Co se skrývá v eco krabičce?

Již samotné rozbalení sluchátek je zážitek. Krabička je téměř celá z recyklovaného papíru, vyjma průhledné polypropylenové fólie. Po jejím otevření spatříte samotná sluchátka, vyrobená z kvalitního dřeva a bohaté příslušenství. Mezi ně se řadí ušní nástavce hned ve 4 velikostech: S, M, L a XL. Dále zde naleznete ergonomické klipy za uši, které jsou vhodné k použití při sportu, klip k připnutí sluchátek ke košili a v neposlední řadě bavlněný váček s logem firmy. Za zmínku stojí i provázek, kterým je svázaný kabel sluchátek. Vše vypadá opravdu elegantně a působí kvalitním dojmem. Jediné příslušenství, které by snad někomu mohlo chybět, je adaptér do letadla. Ten v balení opravdu nenaleznete.

 

 

 

Kvalita zpracování

Co se kvality zpracování týče, není sluchátkům opravdu co vytknout. Jejich tělo je vyrobeno ze dřeva, namořeného do odstínu „gunmetal chocolate“, uvnitř se skrývá 8mm měnič. Ozvučnice je vytvořena z hliníku.  Rozdvojení kabelu je vyřešeno v malém kovovém válečku s vyobrazeným názvem firmy. Odolnost kabelu zaručují přidaná kevlarová vlákna, která zároveň zabraňují zamotávání kabelu. Jack konektor je 4 milimetry od kontaktu rozšířen a díky tomuto rozšíření se sluchátka velice dobře vytahují ze zařízení. Samotný 3,5 mm jack je pozlacen.

K TÉMATU  Výzkumný tým získal grant na sloučení mozku a AI

 

 

Pohodlí užívání

Co se týče velikosti, jsou sluchátka o trošku delší, než bývá běžné, přesto opravdu dobře drží v uchu. Díky 4 velikostem nástavců se opravdu nemusíte bát toho, že by vám sluchátka neseděla. Jedinou nevýhodou velikosti může být případné tlačení při použití v zimě s čepicí. Nástavce za ucho jsou taktéž pohodlné a naprosto eliminují nepříjemné „šustění“ při tření kabelu o oblečení u sportu, či chůze, kterým trpí všechny in-ear sluchátka. Kabel se při neuspořádaném „pohození“ či volném přenášení sluchátek skutečně zamotává o poznání méně než u ostatních sluchátek (srovnáváno s Klipsch Image S3 a Sennheiser CX300-II).

 

Zvukový projev

Sluchátka hrají opravdu přesně a jejich zvuku nelze téměř nic vytknout. Můžeme zmínit snad jedinou věc a tou jsou mírně robustnější basy. Ale ne tak, jak je znáte u levných přebasovaných sluchátek, kdy je basové spektrum zesíleno nad středy a výšky, které zanikají. Zde skvěle vynikají čisté středy i výšky a basové spektrum je jen prostě o něco silnější. Basy jsou opravdu hluboké, ale přesné a příjemné. Impedance sluchátek je 16 Ω, tudíž hrají opravdu nahlas i se zařízeními, která nemají velký hudební výkon. Při srovnání se sluchátky Klipsch Image S3 (i přesto, že se nachází v jiné cenové kategorii) je jejich zvuk barvitější a myslíme si, že každému z vás se bude líbit více.

Technické parametry

Impedance 16 Ω
Kmitočtový rozsah 18 – 20.000 Hz
Citlivost 96 +-3 při 1 kHz 1mW
Měniče 8 mm
Délka kabelu 120 cm (symetrický)
Konektor zlacený jack 3,5 mm
Hmotnost 10g

 

Skvěle hrající stylovky

Pokud hledáte skvěle hrající a vypadající sluchátka, pak se domníváme, že Thinksound MS01 jsou pro vás tou pravou volbou. Pokud ale hledáte sluchátka k mobilnímu telefonu a budete je chtít samozřejmě využívat i k telefonování, pak vám doporučujeme soustředit se na mírně levnější model TS02, který je alternativně vybaven i mikrofonem. Tento model je nabízen ve dvou barevných variantách. Pokud vás zaujala recenzovaná sluchátka Thinksound MS01, tak jsme si jisti, že vás zaujmou i Thinksound TS02.

K TÉMATU  Recenze handsfree SilverCrest SBF 2 A1 - samoobsluha, auto, ucho...

Za zmínku stojí i jednání firmy na americkém kontinentu. Pokud se rozhodnete pro koupi sluchátek Thinksound, máte možnost ušetřit až 25 %. Výrobce vám nabídne slevu 15 % v případě, že při koupi odevzdáte staré funkční, či nefunkční sluchátka, která nechá ekologicky zlikvidovat. V momentě, kdy jsou vámi odevzdávané sluchátka značky Thinksound, dostanete další slevu 10 %, celkem tedy 25 %. Takové jednání se nám velice líbí a je škoda, že není uplatňováno celosvětově.

Aktuální cena Thinksound ms01 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

 

zápory klady
– Vyšší cena + Design a kvalita zpracování
– Případné tlačení při použití s čepicí + 4 velikosti nástavců
– Jedna barevná kombinace + Skvělý zvukový projev
  + Kabel s kevlarovými vlákny
  + Dostatečná hlasitost
  + Ekologické smýšlení firmy Thinksound

Sluchátka zapůjčila společnost Empetria s.r.o.

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vláda v roce 2020 schválila zavedení DPH na malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Dosud byly balíčky v hodnotě do 22 eur od daně osvobozeny. Novela zákona tak zavádí do české legislativy předpis EU, který tuto výhodu od roku 2021 ukončuje. Stát si od opatření slibuje větší výběr daní a spravedlivější tržní prostředí. Odborníci očekávají zdražení zboží a snahy o obcházení nových pravidel.
Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.

Nepřehlédněte

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek