Sobota , 21. 12. 2024

Natálie

Sapphire RX 460 Nitro OC – první oficálně „odemčený“ Radeon RX 460

22. 01. 2017

22. 01. 2017

GPU není nováčkem ani na našem trhu, má relativně nízkou udávanou spotřebu kolem 75 W, solidní výkon např. pro HTPC (karta existuje i bez přídavného napájení – v „ne OC verzi“). Jde, řekněme o velmi solidní low-endový (možná až mainstreamový) produkt. Toto GPU nabízí jeden cheat, na který se přišlo již dříve a Sapphire jej s požehnáním AMD u své nové karty využívá…

O co jde? Zvyšuje výkon a dělá „z beránka, pořádného berana“… Zkrátka u RX 460 (grafický čip „Polaris 11“) lze odemknout všechny výpočetní jednotky. Kromě toho je i trošku přetaktovaná proti referenčním hodnotám. Každopádně jako první nabídne plných 1 024 místo, standardně od AMD nastavených, 896.

TIP: Nvidia GeForce GTX 1050 – nová síla pro HTPC?

Teoretická síla tak stoupla z 2,2 na 2,56 TFLOPS. V reálu grafika nabízí asi o 7 % vyšší výkon než originál při zachování spotřeby (nárůst v řádu několika Wattů). Cena takové karty bude činit 109 USD (asi 2 800 Kč), tedy podobně jako u nevylepšeného modelu.

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek