Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Windows 10 bodují

19. 10. 2014

19. 10. 2014

Microsoft na začátku minulého týdne oznámil, že Windows 10 Technical Preview si zaregistroval již milion uživatelů, resp. testerů.

Dle Microsoftu skoro dvě třetiny tohoto operačního systému běží na skutečných počítačích, nikoli pouze na virtuálních strojích, což značí asi velkou důvěru uživatelů, anebo jejich velkou lačnost po něčem lepším, než jsou Windows 8 / 8.1. Hlavně to Miscrosoftu může poskytnout cennou zpětnou vazbu z řekněme „reálného nasazení“ nikoliv jen z několika minut ozkoušení. Ano, při instalaci souhlasíte s tím, že budou vaše data pravidelně odesílána Microsoftu, což ale není tajemství a je to logické, nejde o charitu a možnost nechat nadšence hrát si zdarma s novým programem, ale o seriózní testování. Firma slibuje nové revize již brzy.

TIP: Stáhněte si a vyzkoušejte Windows 10

Sám jsem systém nainstaloval a bez mála 14 dní používal a musím uznat, že je podstatně lepší než Windows 8, resp. mně se mnohem víc líbil a přišel mi mnohem přehledněji zpracován. Některé vlastnosti a funkce, jako by Microsoft vrátil z Windows 7.

Tolik propíraná nabídka Start funguje jako ta klasická, stará. Ony obrázkové dlaždice lze odepnout (či zmenšit – mají 2 velikosti) anebo si ji můžete nechat holou jako kdysi, anebo si tam „připíchnout“ programy, jaké chcete. Instalace proběhla velmi rychle a vše až na síťovou kartu LAN fungovalo, 3D grafika znatelně pomaleji než na Windows 7 (problém ovladačů). A z mého pohledu běžného uživatele se mi taktéž líbila možnost systém zabezpečit PINem místo hesla, kdy jsem zadal PIN a okamžitě systém naběhl bez Enteru – „fajn blbost“.

TIP: Jsou Windows 7 stejně dobrá jako „XPéčka“?

Celkově systém běžel stabilně i v této rané verzi. Občas pouze nenaběhl napoprvé, musel jsem notebook vypnout a znovu zapnout, pak to většinou šlo, někdy jsem musel tento osvědčený opakovat. Hlavním nedostatkem, který mi vadil je nutnost mít účet u MS, což chtějí i Windows 8, kde to však lze přeskočit (sice ne bez trošky hledání, ale jde).

Zdroj: Hexus.net

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?

Nepřehlédněte

Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek