Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Windows 10 bodují

19. 10. 2014

19. 10. 2014

Microsoft na začátku minulého týdne oznámil, že Windows 10 Technical Preview si zaregistroval již milion uživatelů, resp. testerů.

Dle Microsoftu skoro dvě třetiny tohoto operačního systému běží na skutečných počítačích, nikoli pouze na virtuálních strojích, což značí asi velkou důvěru uživatelů, anebo jejich velkou lačnost po něčem lepším, než jsou Windows 8 / 8.1. Hlavně to Miscrosoftu může poskytnout cennou zpětnou vazbu z řekněme „reálného nasazení“ nikoliv jen z několika minut ozkoušení. Ano, při instalaci souhlasíte s tím, že budou vaše data pravidelně odesílána Microsoftu, což ale není tajemství a je to logické, nejde o charitu a možnost nechat nadšence hrát si zdarma s novým programem, ale o seriózní testování. Firma slibuje nové revize již brzy.

TIP: Stáhněte si a vyzkoušejte Windows 10

Sám jsem systém nainstaloval a bez mála 14 dní používal a musím uznat, že je podstatně lepší než Windows 8, resp. mně se mnohem víc líbil a přišel mi mnohem přehledněji zpracován. Některé vlastnosti a funkce, jako by Microsoft vrátil z Windows 7.

Tolik propíraná nabídka Start funguje jako ta klasická, stará. Ony obrázkové dlaždice lze odepnout (či zmenšit – mají 2 velikosti) anebo si ji můžete nechat holou jako kdysi, anebo si tam „připíchnout“ programy, jaké chcete. Instalace proběhla velmi rychle a vše až na síťovou kartu LAN fungovalo, 3D grafika znatelně pomaleji než na Windows 7 (problém ovladačů). A z mého pohledu běžného uživatele se mi taktéž líbila možnost systém zabezpečit PINem místo hesla, kdy jsem zadal PIN a okamžitě systém naběhl bez Enteru – „fajn blbost“.

TIP: Jsou Windows 7 stejně dobrá jako „XPéčka“?

Celkově systém běžel stabilně i v této rané verzi. Občas pouze nenaběhl napoprvé, musel jsem notebook vypnout a znovu zapnout, pak to většinou šlo, někdy jsem musel tento osvědčený opakovat. Hlavním nedostatkem, který mi vadil je nutnost mít účet u MS, což chtějí i Windows 8, kde to však lze přeskočit (sice ne bez trošky hledání, ale jde).

Zdroj: Hexus.net

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek