Sobota , 11. 01. 2025

Bohdana

Tablet 2v1 do 10 000 Kč

27. 09. 2014

I když zprvu působily konvertibilní zařízení jako hříčka pro pár nadšenců, s příchodem operačního systému Windows 8 ruku v ruce s levnými a výkonými procesory Intel Atom se zdá, že skutečně dospěly. Už se nejedná o pomalá a nepraktická zařízení, ale o šikovné stroje vhodné pro libovolnou kancelářskou práci na cestách.

Jedním z benefitů této architektury je i velmi slušná cena při zachování praktické použitelnosti. Většina tabletů s procesory Intel Atom si je velmi podobná a odlišují se pouze v nepatrných designových a hardwarových detailech. Dnes jsme si pro vás připravili 3 klasické zástupce této třídy, které pro vás porovnáme. Jedná se o Acer Aspire Switch 10, Asus T100TA a Lenovo Miix 2.

Acer Aspire Switch 10

Tchaj-wanský výrobce Acer přináší v podobě tohoto desetipalcového tabletu praktickou kombinaci dotykového přístroje pro čtení dokumentů a webu s netbookem pro práci na cestách. Proměnu mezi těmito dvěma módy fungování umožňuje dokovací klávesníce, která se k přístroji připojuje silným magnetem.

Velkou výhodou tohoto přístroje oproti ostatním je možnost nastavení libovolného sklonu obrazovky, což u této třídy přístrojů nebývá vždy standard. Rozložení klávesnice je zde poměrně nahuštěné vzhledem k menšímu prostoru, ale nechybí zde žádné klávesy známé českému uživateli. Dok obsahuje i malý touchpad s podporou gest.

Srdcem přístroje Acer Aspire Switch 10 je stejně jako u většiny konkurentů této třídy procesor Intel Atom o taktu 4 × 1,33 GHz, 2 GB Ram a 32 GB vnitřní paměti. Z hlediska konektibility taktéž nabízí očekávatelné: microHDMI, čtečku micro SD, mikrofon, kombinovaný 3,5mm mic/sluchátka jack, WiFi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 a webkameru. Slabinou se zde ovšem ukazuje užití USB 2.0, které je na dnešní poměry už poměrně pomalé.

ASUS T1000TA

Navzdory již zmíněné podobnosti všech tabletů s procesory Intel Atom si společnost ASUS vždy zakládá na tom mít něco navíc. Zde se jedná o platformu Intel Bay Trail, která celý přístroj silně výkonem přibližuje stolním kancelářským počítačům.

Celé tělo zařízení je vyvedeno z odolného plastu, díky němuž je přístroj velmi lehký – displejová část váží krásných 550 g. Ta se ke klávesnici připojuje zacvaknutím do připravené drážky kloubu. Nemilý je zde ovšem poměrně úzké rozpětí rozevření, který je vhodné pouze pro práci u stolu. Z hlediska periferie nabízí tento tablet stejnou konektivitu jako jeho výše zmíněný kolega, ovšem nabízí již dnes standardní USB 3.0.

Z hlediska elektronických vnitřností Asus T100TA vybočuje z řad konkurence hlavně užitím procesoru Intel Atom Z 3740 frekvencí 4 x 1860 Mhz, který znatelně zvyšuje plynulost práce, umožňuje hraní jednodušších her a zároveň nevyžaduje aktivní chlazení a vyšší příkon.  Dvojsečným se zdá být užití Li-Ion akumulátoru, který sice umožňuje až 11,5 hodin kancelářské práce, ale znatelně prodlužuje nabíjení.

Lenovo Miix 2

Čínský gigant Lenovo do tohoto nástupce hojně prodávaného tabletu Miix 10 vkládal při uvedení hodně nadějí a je to znát. Hlavní devizou tohoto přístroje je bezkonkurenční Full HD rozlišení displeje a výkoný procesor.

Celý přístroj je vyvedený v elegantní stříbrné barvě, ovšem použitý materiál (plast) se snadno poškrábe. Ergonomicky ne zcela vhodná je i spodní hrana tabletu, která se poměrně zařezává do dlaní. Po připojení klávesnice však tento problém odpadá

Slabší ergonomii ovšem Lenovo Miix 2 vyrovnává skvělým hardwarem a multimediálními schopnostmi. Hlavní devizou zde je displej s rozlišením WUXGA, tedy 1920 x 1200 pixelů, což je ještě více, než FullHD, teré nabízí pouze 1920 x 1080 pixelů. V kombinaci s procesorem Z3740 s frekvencí 1,33 GHz a integrovanou HD grafikou se tak jedná o skvělé předpoklady pro multimediální zábavu.

Závěrem

Pokud máme shrnout vlastnosti všech tří modelů, máme zde poměrně vyrovnanou nabídku kvalitních tabletů, které za velmi slušný peníz nabídnou více než slušný výkon. Pokud volíte ergonomii a příjemný úhel displeje, sáhněte po Acer Aspire Switch 10, pokud dáváte přednost rychlému procesoru pro ničím nerušenou práci, je vaše volba Asus T100TA. Lenovo Miix 2 je pak jako dělané pro multimediální vyžití. Jako vždy je výběr hlavně na vás. Podrobné informace a další fotky najdete na Obchody24.cz.

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek