Pátek , 20. 09. 2024

Oleg

TOR přichází v krabici

25. 11. 2013

25. 11. 2013

Společnost Pogoplug představila zařízení Safeplug, využívající ke komunikaci na internetu technologii TOR, čímž se velmi snadno na internetu „zneviditelní“.

Pokud vám označení TOR (The Onion Router) nic neříká, pak vězte, že jde o systém (původně vyvinutý americkým námořnictvem) zajišťující anonymizaci uživatele při pohybu na internetu. Potřebujete speciální aplikaci, která data posílá nejprve sítí Tor, složené z moha serverů umístěných po celém světě, ty data zašifrují a různě přepošlou a až po té je pustí k cílovému počítači. Tím dojde, podobně jako v řadě amerických seriálů, ke skrytí informace o IP adrese uživatele a dalších faktorů, které by ho mohly identifikovat.

Surfování po internetu se stává anonymním a tedy i bezpečnějším – kromě jiného zabrání TOR sledování vašich aktivit tzv. trackery (jako Google Analytics, Facebook), které sledují vaši aktivitu a dle toho např. nabízejí reklamu. A nejen to, z vaší IP adresy lze zjistit fyzickou adresu, kde je počítač připojen do sítě. Takže leckdo šikovnější může zjistit, na co se na internetu díváte a kde bydlíte. I proto společnost  Pogoplug nedávno představila vlastní hardwarové řešení v podobě malé krabičky, kterou připojíte ke svému routeru a vše zařídí za vás. To vše za pouhých 49 USD (asi 990 Kč).

Otázkou zůstává, zda-li se to uživatelům vyplatí, když existuje bezplatné softwarové řešení. Běžně vám stačí stáhnout si upravený Firefox s nainstalovanou aplikací TOR, a to ve verzích pro Windows, Mac i Linux. Pro méně zkušené uživatele ale může jít o zajímavou alternativu.

Zdroj: Oficiální blog Pogoplug, Tor Project

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek