Pátek , 17. 01. 2025

Drahoslav

TrueCrypt zemřel – ať žije král!

29. 05. 2014

29. 05. 2014

Většinu uživatelů, čekajících na aktualizaci již přes 2 roky starého kódu, to jistě překvapilo, ale místo kýženého updatu se dočkali ukončení projektu.

Proč se tak stalo? Asi nemá cenu to zde rozebírat, protože internet je plný hypotéz na toto téma: od těch prostých (hacking) až po ty konspirační (ve hře může být Microsoft či samotná vláda USA, resp. její prodloužená ruka NSA). Tento článek vznikl spíše jako pocta velmi kvalitnímu a respektovanému programu a poděkování autorům. Král zemřel, ať žije král!

TIP: Winamp žil, Winamp žije, Winamp bude žít?

Informace na hostitelském webu SourceForge.net, určenému všemožným open source projektům, zní: „The development of TrueCrypt was ended in 5/2014 after Microsoft terminated support of Windows XP. Windows 8/7/Vista and later offer integrated support for encrypted disks and virtual disk images. Such integrated support is also available on other platforms. You should migrate any data encrypted by TrueCrypt to encrypted disks or virtual disk images supported on your platform.“

Zkráceně už prý program není třeba, když byla ukončena podpora Windows XP, protože Visty, „Sedmičky“ a „Osmičky“ již šifrovat disk umí (sice zdaleka ne všechny verze, ale „vzal to čert“), stejně tak jiné platformy.

Možnými alternativami z ranku svobodného softwaru se pro Vás mohou stát AxCrypt (šifruje jen soubory) či DiskCryptor (umí šifrovat oddíly včetně systémového).

Zdroj: SourceForge.net 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek