Čtvrtek , 19. 12. 2024

Ester

Asus ZenBook 13 a 14 – prémiové notebooky s bezrámečkovým displejem

26. 11. 2018

26. 11. 2018

ZenBook 13 a ZenBook 14 představují zcela novou řadu lehkých notebooků, které se mohou pochlubit kompaktními rozměry. Je to mimo jiné i zásluhou bezrámečkového NanoEdge displeje, který maximalizuje plochu obrazovky na minimálním prostoru, a displej díky tomu zabírá až 95 % čelní plochy notebooku. Oba modely také využívají kloubního mechanismu ErgoLift, jenž automaticky zdvihne klávesnici při otevření víka. Pečlivě vypočítaný náklon zlepšuje nejen pozici při psaní, ale také chladicí a zvukový výkon.

Design novinek se drží tradičních prvků charakteristických pro všechny ZenBooky, a proto oba notebooky disponují ikonickým povrchem se soustřednými kruhy inspirovanými filozofií Zen. Na výběr bude ze dvou barevných variant, a to modré (Royal Blue) nebo stříbrné (Icicle Silver).

ZenBooky 13 a 14 jsou vybaveny exkluzivním touchpadem ASUS NumberPad, který řeší problém chybějící numerické klávesnice na kompaktních zařízeních. Klepnutím na ikonu NumberPad v pravém horním rohu touchpadu se zobrazí plnohodnotný LED podsvícený numerický blok, který umožňuje rychlé zadávání číselných údajů. Oba modely obsahují také pokročilou 3D infračervenou kameru, která umožňuje rychlé a spolehlivé přihlašování prostřednictvím Windows Hello, a to i v prostředí s horšími světelnými podmínkami.

Při práci na cestách je konektivita zařízení velmi důležitá. ZenBooky 13 a 14 jsou vybaveny moderním rozhraním USB typu C s USB 3.1 Gen 2 (schopným přenosu dat rychlostí až 10 Gb/s), HDMI portem a čtečkou microSD karet. Bezdrátové technologie zahrnují gigabitovou Wi-Fi a technologii ASUS Wi-Fi Master, jež umožňují velmi rychlé stahování a plynulé streamování s větším rozsahem a stabilnějším síťovým připojením. Pro připojení nejrůznějších periferií a příslušenství je k dispozici také Bluetooth 5.

Oba modely disponují moderními procesory Intel Core i5, resp. Core i7 osmé generace, poskytující vysoký výkon při nízké spotřebě energie. Podporuje je operační paměť o kapacitě až 16 GB, rychlé PCIe SSD disky a v případě ZenBooku 14 také grafická karta NVIDIA GeForce MX150 s 2GB video pamětí. Uživateli tedy poskytují dostatečný výkon k vytváření složitých dokumentů, zpracování objemných dat, retušování fotografií či editaci videa. Stále si však zachovávají možnost pracovat celý den na jedno nabití baterie – výdrž může činit až 14 hodin.

Nové ZenBooky splňují přísné podmínky vojenského standardu MIL-STD-810G, který zajišťuje vysokou spolehlivost a odolnost. Notebooky prošly velmi náročným testováním, které zahrnuje provozní testy v drsných prostředích včetně extrémních nadmořských výšek, teplot a vlhkosti. ZenBooky 13 a 14 jsou tedy ideální volbou pro všechny náročné profesionály na cestách.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek