Pátek , 19. 04. 2024

Rostislav

QNAP představuje výhodné centrum NAS TS-230

09. 06. 2020

09. 06. 2020

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetní techniky, sítí a úložišť, dnes představila nové, lehké a tiché úložiště NAS TS-230 vybavené celou řadou funkcí, které se snadno přizpůsobí jakékoli domácnosti. Model TS-230, který se může pochlubit odstínem pastelově modré barvy, je ideální pro každodenní centrální ukládání, zálohování a sdílení videí doma. Všechny digitální soubory na úložišti TS-230 jsou chráněny výkonnou funkcí snímků (Snapshot). Díky celé řadě multimediálních aplikací a podpoře funkce překódování je model TS-230 ideálním, cenově dostupným úložištěm NAS pro inteligentní a zábavný životní styl.

Model TS-230 využívá čtyřjádrový procesor Realtek RTD1296 1,4 GHz, vestavěnou paměť 2 GB DDR4 RAM a splňuje požadavky na používání úložiště NAS doma i pro osobní potřebu. Nabízí jeden port Gigabit a podporuje diskové jednotky SATA 6 Gb/s, šifrování AES-256 a SSD cache. Chlazení využívá ventilátor Sintetico typu HDB pro intenzivní proudění vzduchu, který je zároveň velmi tichý a přináší tak lepší chlazení modelu TS-230 s nepřetržitým provozem systému. Instalace pevného disku bez nástrojů usnadňuje nastavení úložiště TS-230 také nováčkům v oblasti úložišť NAS.

„Většina uživatelů od technologicky pokročilých zařízení očekává, že budou mít praktické funkce a estetický design,“ prohlásil Dan Lin, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Elegantní a stylový design úložiště NAS TS-230 modré barvy umožňuje nejen dokonalý soulad v domácnosti bez přílišných nároků na prostor, ale zároveň toto uživatelsky přívětivé zařízení plně podporuje ukládání, správu a zabezpečení souborů a multimédií. TS-230 je ideální, cenově výhodné úložiště NAS pro využití v domácnosti i k soukromým účelům.“

Model TS-230 má inteligentní operační systém QTS, který podporuje komplexní ukládání, sdílení, zálohování a synchronizaci souborů a ochranu dat. Uživatelé mohou pravidelně zálohovat data systému Windows® nebo macOS® na úložiště TS-230 za účelem centralizace správy a sdílení souborů a pomocí aplikace HBS zálohovat data úložiště NAS na cloud. Schopnost úložiště NAS vytvářet větší počet verzí snímků se hodí pro ochranu před viry založenými na šifrování dat, a rychlé a snadné obnovení dat k určitému časovému okamžiku. Většina užitečných funkcí zahrnuje nástroj Qfiling pro automatizovanou organizaci souborů, Qsirch pro rychlé vyhledávání konkrétních souborů nebo obrázků podle klíčového slova nebo barvy, Qsync pro synchronizaci souborů napříč zařízeními, jako je úložiště NAS, mobilní zařízení a počítače, a mobilní aplikace pro vzdálený přístup k NAS s vyšší produktivitou v práci i doma.

Model TS-230 může fungovat navíc také jako centrální domácí úložiště. Podporuje Plex® pro streamování médií a překódování 4K (H.264) v reálném čase pro převod videí na univerzální formáty souborů, které lze přehrávat plynule na větším počtu zařízení. Aplikace QuMagie s využitím umělé inteligence přináší inteligentní a jednoduchou správu fotografií díky automatické organizaci alb s využitím umělé inteligence. Spolu s doplňkovou aplikací QuMagie mohou uživatelé snadno kdykoli a kdekoli procházet fotografie z úložiště NAS. Vestavěné Centrum aplikací v QTS nabízí více aplikací na vyžádání, včetně nástrojů pro zálohování/synchronizaci, správu obsahu, komunikaci, stahování a zábavu, aby funkce úložiště NAS byly ještě rozmanitější. Pro uživatele nástroje Docker lze instalací aplikace Container Station na úložišti TS-230 usnadnit kontejnerizované aplikace, jako jsou chytré domácnosti nebo multimediální aplikace.

Klíčové vlastnosti

  • TS-230: stolní model se 2 sloty pro disky; čtyřjádrový procesor Realtek RTD1296 1,4 GHz, paměť 2 GB DDR4 RAM; podporuje 2,5”/3,5” disky HDD/SSD SATA 6 Gb/s; 1× port RJ45 Gigabit, 2× porty USB 3.2 Gen 1, 1× port USB 2.0; 1× tichý ventilátor 8 cm
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

Nepřehlédněte

Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek