Středa , 27. 11. 2024

Artur

Avast reaguje na nárůst ransomwarových útoků

04. 08. 2020

04. 08. 2020

Avast oznamuje v reakci na celosvětový nárůst ransomwarových útoků během pandemie několik novinek ve svých volně dostupných i prémiových programech. Avast Free Antivirus nově obsahuje Štít proti ransomwaru, který byl dosud součástí pouze prémiové verze. Avast Premium Security pak uživatelům nabídne zcela nový Štít proti vzdálenému přístupu.

„V souvislosti s celosvětovou koronavirovou krizí a změnou způsobu jakým lidé pracují, monitoroval Avast bezpečnostní hrozby s ještě větší pozorností. Konkrétně jsme zaznamenali nárůst útoků skrze protokol vzdálené plochy, který tak představuje nové nebezpečí pro všechny, kteří se snaží řešit svůj každodenní život prostřednictvím internetu. Každý má právo být na internetu v bezpečí, a proto jsme náš bezplatný antivirus rozšířili pro miliony lidí na celém světě o dodatečné ochranné vrstvy,“ říká technický ředitel Avastu prof. Michal Pěchouček.

Stále roste množství pokusů o zneužití zranitelností protokolu vzdálené plochy (RDP), které kyberzločinci využívají k ransomwarovým útokům. Denně se totiž miliony pracujících přihlašují k firemní síti právě přes protokol vzdálené plochy, a ten je tak pro útočníky velké lákadlo. Jen v březnu letošního roku během karantény pozorovali analytici z Avastu celosvětově 20% nárůst tohoto typu útoků, v Česku se jejich počet zvýšil dokonce o 40 %.

Štít proti ransomwaru v programu Avast Free Antivirus

Kromě stávající technologie detekce hrozeb chrání uživatele Avast Free Antiviru před ransomwarem a dalšími škodlivými programy nová bezpečnostní vrstva Štít proti ransomwaru. Ten zabraňuje útočníkům měnit, mazat nebo šifrovat fotografie či soubory v chráněných složkách.

Mezi další aktualizace, které jsou součástí bezplatného Avast Free Antiviru, patří:

  • Jednodušší ochrana disku USB – Avast nyní požádá uživatele, aby mohl zkontrolovat USB disky, když je připojují k počítači.
  • Lepší ochrana botnetů – Webový štít ještě lépe brání malwaru v připojení k škodlivým serverům.

Štít proti vzdálenému přístupu v programu Avast Premium Security 

Avast v rámci svého prémiového řešení Avast Premium Security představil Štít proti vzdálenému přístupu, který řeší zranitelnosti připojení ke vzdálené ploše. Štít nabízí ochranu osobních souborů pomocí následujících funkcí: 

  • Výběr, kdo může vzdáleně přistupovat k chráněnému počítači pomocí protokolu vzdálené plochy RDP a blokování všech ostatních pokusů o připojení. Uživatelé nyní mohou definovat, které konkrétní IP adresy nebo IP rozsahy mohou přistupovat k jejich počítači, a Avast všechny ostatní zablokuje. Ve výchozím nastavení již Štít blokuje IP adresy, které se zdají podezřelé.
  • Automatické blokování útoků hrubou silou, které se snaží prolomit přístupové údaje chráněného počítače.
  • Automatické blokování připojení, které se pokoušejí zneužít zranitelností vzdálené plochy, jako je BlueKeep, aby převzala kontrolu nad chráněným počítačem.
  • Automatické blokování připojení ke vzdálené ploše z vysoce rizikových IP adres.
  • Štít proti vzdálenému přístupu je součástí produktu Avast Premium Security od verze 20.5.

 
 
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Nepřehlédněte

Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek