Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Canon mění svět fotografování a snímání videí systémem EOS R

06. 09. 2018

06. 09. 2018

Canon, světový lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes opět posouvá hranice fotografování a natáčení videí představením svého nového systému EOS R. Po 30 letech od uvedení původního, nadčasového EOS systému, přichází nový a odvážný systém EOS R, který revolučně rozšiřuje možnosti fotografování. Nový RF bajonet byl navržen v perfektní optické, mechanické a elektronické kombinaci tak, aby zachytil jedinečné okamžiky tak, jak to nikdy dříve nebylo možné.

Od jeho počátku v roce 1987 se systém EOS – včetně Cinema EOS systému – stal jedním z nejuznávanějších zobrazovacích systémů na světě. Dnešní představení posouvá EOS systém do nových rozměrů, zachovává to nejlepší z existujícího a zlepšuje výkon, možnosti konstrukce objektivů a rozšiřuje vlastní tvořivost. Nový RF bajonet byl zkonstruován na kvalitních základech existujících EF bajonetů a je výsledkem pečlivého a dlouhodobého vývoje Canon inženýrů, kteří navrhli ohromující optický systém s bajonetem o průměru 54 mm vzdáleným 20 mm od snímače. Tato konstrukce jim dává mnohem větší svobodu při dalším vývoji objektivů. Nový bajonet s 12 konektory umožňuje pokročilou komunikaci a přenos energie mezi objektivy a těly fotoaparátů, čímž dále vylepšuje možnosti vývoje nových objektivů s kvalitnějším výsledným obrazem a vylepšeným uživatelským rozhraním.

„Když jsme před 30 lety uvedly systém EOS, poslali jsme do světa jasnou zprávu o budoucnosti fotografie. Jelikož jsme jednou z nejikoničtějších značek ve světě zobrazovacích technologií, naše závazky přetrvávají i nadále. Canon bude neustále investovat do jedinečného světa EOS a vyvíjet nové fotoaparáty, objektivy a příslušenství, které budou posouvat hranice kvality obrazu, optiky a výkonu. Na to se budeme soustředit, a přitom uspokojovat nikdy se nezastavující potřeby a požadavky našich zákazníků,“ komentuje Yuichi Ishizuka, prezident a CEO Canon EMEA.

Nový systém byl sestrojen za nedocenitelné pomoci profesionálních fotografů a kameramanů. Systém EOS R s RF bajonetem a technologií Dual Pixel CMOS AF přináší bezkonkurenční optický výsledek, nejrychlejší systém automatického zaostřování na světě1 a hbitou komunikaci mezi tělem fotoaparátu a objektivem. Okamžitý výkon, vynikající ergonomie a nadprůměrná, nekompromisní kvalita obrazu – to jsou synonyma systému EOS a ty jsou také synonymy pro nový systém EOS R.

Díky technologii Dual Pixel CMOS AF umožňuje nový EOS R systém svým uživatelům fotit a točit v prostředí s extrémně nízkým množstvím světla za udržení přesného zaostřování. Malý a decentní, EOS R systém nabízí flexibilitu a poskytuje intimitu skrze velmi tichou závěrku. Dále nabízí nejvyšší standard formátu videa z jakéhokoliv Canon EOS zařízení, mimo řadu EOS Cinema, umožňující kameramanům vytvářet filmové příběhy v kvalitě 4K (10-bit) skrze HDMI. Celý tento systém má vylepšenou ergonomii, elektronický hledáček a nabízí možnosti dalších úprav dle vlastních potřeb, což umožňuje fotografovi či kameramanovi, aby se soustředili zejména na tvorbu, a nikoliv na své zařízení.

Systém EOS R dědí všechny kvalitativní výhody existujícího systému EOS, zejména plnou kompatibilitu s existujícími EF a EF-S objektivy a příslušenstvím2, vylepšuje své možnosti použitím jednoho ze tří nově vyvinutých adaptérů, a tím rozšiřuje hranice pro snímání obrazu. Canon dnes také představil 4 nové objektivy, kompatibilní se systémem EOS R – RF 28-70mm f/2L USM, RF 50mm f/1.2L USM, RF 24-105mm f/4L IS USM a RF 35mm f/1.8 MACRO IS STM. Díky převzatým vlastnostem existujících Canon objektivů posunou tyto nové, vysoce výkonné objektivy hranice kreativnímu snímání obrazu na vrchol optiky a pokročilého zpracování obrazu v rámci fotografování i natáčení videí. Uživatelé existujícího systému EOS s full frame či APS-C zrcadlovkami navíc mohou využít své objektivy EF a EF-S v systém EOS R díky adaptérům, které objektivům umožní stejný výkon a kvalitu jako při používání na zrcadlovce.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek