Pondělí , 09. 09. 2024

Daniela

Canon vyvíjí CMOS snímač velikosti APS-H s 250 Mpix

20. 09. 2015

20. 09. 2015

Společnost Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, oznámila, že její mateřská společnost Canon Inc. vyvíjí CMOS snímač velikosti APS-H (přibližně 29,2 × 20,2 mm), který se může pochlubit rozlišením cca 250 miliónů pixelů (19 580 × 12 600). Jde o největší počet pixelů na světě ve třídě CMOS snímačů, které jsou menší než fullframe 35 mm snímače.

Zcela nový snímač umožnil při použití v přístroji vytvořit snímky, na kterých mohli diváci rozpoznat nápis na boku letadla letícího ve vzdálenosti přibližně 18 kilometrů čtverečních.

 

Zvýšení počtu pixelů vede u CMOS snímačů k nárůstu úrovně signálu, který může způsobit určité problémy včetně zpoždění a drobných rozdílů v časování. Nový CMOS snímač společnosti Canon ale i přes mimořádně velký počet pixelů přenáší data opravdu velmi vysokou rychlostí 1,25 miliardy pixelů za sekundu, za čímž stojí řada vylepšení včetně miniaturizace a dokonalejšího zpracování signálů. Snímač tak umožňuje vytvářet videozáznamy s ultra vysokým počtem pixelů rychlostí až pět snímků za sekundu. Canon navíc i přes opravdu vysoké rozlišení využil u tohoto snímače své neustále zdokonalované technologie, které jsou přizpůsobeny pro práci s miniaturními pixely a disponují vysokou citlivostí a nízkým šumem.

Videozáznam z kamery s přibližně 250megapixelovým CMOS snímačem se může pochlubit rozlišením, které je cca 125× větší než v případě Full HD rozlišení (1 920 × 1 080 pixelů) a přibližně 30× větší než u 4K rozlišení (3 840 × 2 160 pixelů). Díky mimořádně vysokému rozlišení mohou uživatelé obraz oříznout i zvětšit bez negativního vlivu na rozlišení a čistotu výsledného záběru.

Canon plánuje využití této technologie ve specializovaných řešeních pro sledování a předcházení kriminality, v měřících nástrojích s ultra vysokým rozlišením i v dalších průmyslových zařízeních a oblastech vizuálního vyjadřování.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek