Pátek , 22. 09. 2023

Darina

Check Point upozorňuje eBay na závažnou zranitelnost

04. 02. 2016

04. 02. 2016

Check Point upozorňuje na zranitelnost prodejní on-line platformy eBay, kterou mohou kyberzločinci využít pro šíření phishingu a pro malwarové kampaně.

eBay má pobočky ve více než 30 zemích a 150 milionů aktivních uživatelů po celém světě. Jedná se o úspěšnou společnost s obrovskou zákaznickou základnou, takže není žádným překvapením, že je to terč řady kybernetických útoků.

Check Point objevil závažnou zranitelnost v prodejní on-line platformě eBay, která umožňuje útočníkům obejít ověřovací kód eBay a vzdáleně prostřednictvím zranitelnosti spustit škodlivý Java script kód zaměřený na uživatele eBay. Pokud nedojde k opravení chyby, budou zákazníci eBay i nadále vystaveni potenciálnímu riziku phishingových útoků a krádeží dat.

Útočník může napadnout uživatele eBay zasláním běžné stránky, která ovšem obsahuje škodlivý kód. Po otevření stránky spustí prohlížeč nebo mobilní aplikace kód a následuje některý z nebezpečných scénářů.

Jakmile Check Point odhalil zranitelnost, informoval eBay, což bylo 15. prosince 2015. Nicméně 16. ledna 2016 eBay uvedl, že nemá v plánu zranitelnost opravit. Ukázka zneužití zranitelnosti je ovšem stále online.

Více informací najdete na blogu společnosti Check Point.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek