Sobota , 12. 07. 2025

Bořek

Malware na Google Play

01. 10. 2015

01. 10. 2015

Škodlivý kód byl připojen ke hře BrainTest a hra byla umístěna na Google Play hned dvakrát. Podle statistik Google Play byl pokaždé počet stažení mezi 100 000 a 500 000. Velké množství stažení znamená, že malware byl na Google Play delší dobu a svědčí to o pokročilých útočných metodách, které jsou schopné zamaskovat škodlivý kód i před nejrůznějšími bezpečnostními technikami používanými společností Google k odhalení hrozeb.

Na tomto malwaru je zajímavé i to, že se snažil zvyšovat svá oprávnění. K tomu používal instalaci rootkitu na přístroji, což škodlivému kódu umožňovalo zůstat v přístroji i poté, co se uživatel pokusil o odinstalaci.

Za poslední měsíc odhalil Check Point na Google Play dvě nebezpečné aplikace, což dokazuje, že ani stažení aplikace z oficiálního a důvěryhodného obchodu neznamená, že aplikace je bezpečná. Sledujeme neustálý vývoj malwaru pro mobilní telefony, hrozby jsou stále sofistikovanější a snaží se obejít stávající bezpečnostní mechanismy.

Více informací najdete ve článku na blogu společnosti Check Point.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Nepřehlédněte

Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek