Neděle , 13. 07. 2025

Markéta

Malware na Google Play

01. 10. 2015

01. 10. 2015

Škodlivý kód byl připojen ke hře BrainTest a hra byla umístěna na Google Play hned dvakrát. Podle statistik Google Play byl pokaždé počet stažení mezi 100 000 a 500 000. Velké množství stažení znamená, že malware byl na Google Play delší dobu a svědčí to o pokročilých útočných metodách, které jsou schopné zamaskovat škodlivý kód i před nejrůznějšími bezpečnostními technikami používanými společností Google k odhalení hrozeb.

Na tomto malwaru je zajímavé i to, že se snažil zvyšovat svá oprávnění. K tomu používal instalaci rootkitu na přístroji, což škodlivému kódu umožňovalo zůstat v přístroji i poté, co se uživatel pokusil o odinstalaci.

Za poslední měsíc odhalil Check Point na Google Play dvě nebezpečné aplikace, což dokazuje, že ani stažení aplikace z oficiálního a důvěryhodného obchodu neznamená, že aplikace je bezpečná. Sledujeme neustálý vývoj malwaru pro mobilní telefony, hrozby jsou stále sofistikovanější a snaží se obejít stávající bezpečnostní mechanismy.

Více informací najdete ve článku na blogu společnosti Check Point.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?

Nepřehlédněte

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek