Pondělí , 24. 02. 2025

Matěj

Mapy.cz s novou verzí aplikace pro zařízení s Windows 10

22. 12. 2017

22. 12. 2017

Služba Mapy.cz společnosti Seznam.cz, kterou prostřednictvím webových stránek nebo mobilního telefonu využije denně přes milion lidí, rozšiřuje možnosti, jak ji mít neustále u sebe. Přichází s verzí pro stolní počítače, notebooky a tablety s Windows 10. Novinka je nyní dostupná ke stažení ve Windows Store a nabídne své služby v místech, kde není dostupný internet, protože je k dispozici offline.

Po nedávném uvedení turistických offline map celého světa pro mobilní zařízení se cestovatelé dočkali další varianty, jak českou mapovou aplikaci používat. „Prostřednictvím turistické offline aplikace Mapy.cz do počítačů chceme lidem nabídnout další alternativu, díky níž mohou plánovat, navigovat nebo cestovat po celém světě. Vnímáme ji jako doplněk k našemu webu na internetu a k mobilní aplikaci. V místech, kde nebude možné se připojit k internetu se lidé mohou jednoduše přesunout ke svému notebooku či tabletu, do kterého si stáhli aplikaci Windows 10, a pohodlně pokračovat na cestě dál,“ přibližuje novinku Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

Většina funkcí Mapy.cz, které jsou k dispozici pro mobilní zařízení, jsou teď dostupné i pro počítače. Lidem tedy aplikace umožní vyhledat atraktivní místa v okolí nebo poskytne tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Pro praktické využití je možné si stáhnout mapy světa po jednotlivých státech, u datově obsáhlých zemí lze zvolit pouze regiony nebo konkrétní oblast. „Aplikaci v nejbližší době ještě doplníme o funkci navigace a plánujeme i její propojení s mobilní verzí, a to prostřednictvím funkce Batůžek. V budoucnu tak bude možné sdílet data napříč všemi dostupnými verzemi služby Mapy.cz,” doplňuje Faifer. Kromě klasických mapových podkladů aplikace využívá i další veřejně dostupná otevřená data a technologie. Příkladem je využívání dat z online encyklopedie Wikipedie, která se lidem zobrazí u konkrétních bodů zájmu v mapě.

Aplikace je dostupná zcela zdarma v českém a anglickém jazyce. Do budoucna je v plánu také její mobilní verze.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek