Středa , 20. 11. 2024

Nikola

Netgear Nighthawk X6 zvolen nejlepším Wi-Fi routerem Evropy

19. 07. 2016

19. 07. 2016

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, obdržela prestižní ocenění European Hardware Awards 2016 v kategorii „Nejlepší router“. Stal se jím Wi-Fi router NETGEAR Nighthawk X6 (R8000), který se ve finále úspěšně utkal s dalšími pěti konkurenčními produkty.

Ceny European Hardware Awards jsou každoročně udělovány Evropskou hardwarovou asociací (EHA), jako pocta nejlepším hardwarovým produktům dostupným na evropském trhu. Vítězové jsou vybíráni odbornou porotou složenou ze zástupců devíti největších evropských technologic-kých on-line magazínů, mezi něž patří KitGuru (Spojené království), Hardware.Info (Nizozemsko), Hardwareluxx (Německo), CowCotLand (Francie), Hardware Upgrade (Itálie), HispaZone (Španělsko), PurePC (Polsko), SweClockers (Švédsko) a Lab 501 (Rumunsko).

Router NETGEAR Nighthawk X6 disponuje vysoce výkonným dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1 GHz a třemi pomocnými (tzv. offload) procesory, které v kombinaci s třípásmovou  Wi-Fi technologií, funkcí Beamforming+ a šesticí výklopných externích antén nabízejí svým uživatelům špičkové pokrytí a extrémně rychlé připojení dosahující až 3,2 Gb/s (600 Mb/s ve 2,4GHz pásmu a 2x 1 300 Mb/s v 5GHz pásmu).
Bleskové Wi-Fi připojení a plynulé streamování i v případě připojení velkého počtu zařízení k síti umožňují technologie Dynamic QoS a SmartConnect. Zatím co Dynamic QoS se zaměřuje především na rozpoznání vlastností jednotlivých zařízení a aplikací a následné určení jejich priority v rámci síťového provozu, SmartConnect je přiřazuje ke konkrétnímu vysílacímu pásmu dle jejich dosahované rychlosti. Výsledkem je plynulé přehrávání HD video streamů, stahování souborů, hraní multiplayerových online her či brouzdání po internetu.

Další klíčové vlastnosti oceněného routeru Nighthawk X6:

  • Vysokorychlostní USB 3.0 port – desetkrát rychlejší než USB 2.0.
  • Pět gigabitových ethernetových portů (1× WAN a 4× LAN) pro rychlé kabelové připojení.
  • NETGEAR genie umožňující vzdálenou správu routeru, včetně snadné instalace, aktualizace, monitorování a případných oprav domácí sítě.
  • ReadySHARE Vault – zdarma dostupná aplikace pro automatické zálohování počítačů s operačním systémem Windows na externí USB disk. V případě počítačů Apple Mac je k dispozici aplikace Time Machine.
  • ReadySHARE pro bezdrátový přístup a sdílení obsahu uloženého na externím USB disku z jakéhokoli zařízení v domácí síti, nebo bezdrátový přístup a sdílení USB tiskárny.
  • Podpora Apple iTunes umožňující přehrávání hudby v rámci kompatibilních zařízení s AirPlay pomocí přehrávače iTunes nebo Apple Remote.
  • Podpora VPN pro vysoce zabezpečený vzdálený přístup k domácí síti.
  • Nastavitelná URL adresa pro vytvoření FTP serveru.

Wi-Fi router NETGEAR R8000 je k dostání v sítích všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 9 450 Kč s DPH.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek